" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

CHP’Lİ AKIN DURSUNBEY’DEKİ BOĞULMALARI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde 2 gencin, orman bölge müdürlüğü tarafından yangın söndürmede kullanılan gölette boğulması olayını TBMM gündemine taşıdı. Akın, konuya ilişkin olarak Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir yazılı soru önergesi sundu. CHP’li Akın, her yaz mevsiminde onlarca vatandaşın serinlemek amacıyla girdiği yangın söndürme […]

CHP’Lİ AKIN DURSUNBEY’DEKİ BOĞULMALARI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde 2 gencin, orman bölge müdürlüğü tarafından yangın söndürmede kullanılan gölette boğulması olayını TBMM gündemine taşıdı.

Akın, konuya ilişkin olarak Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir yazılı soru önergesi sundu.

CHP’li Akın, her yaz mevsiminde onlarca vatandaşın serinlemek amacıyla girdiği yangın söndürme göletlerinde boğulduğuna dikkati çekti.

Bu durumun yangın söndürme göletlerinde güvenlik zafiyeti bulunduğuna dair şüpheleri güçlendirdiğini vurgulayan Akın, “Yangın söndürme göleti inşasına ve alınacak güvenlik önemlerine ilişkin olarak diğer ülkelerdeki örnekleri incelendi mi? Bu göletlere ilişkin bir sıkıntı olduğu açıkça ortadadır” diye konuştu.

Gölette yaşamlarını yitiren gençlerin ailelerini arayarak görüştüğünü, başsağlığı ve sabır dileğinde bulunduğunu belirten Akın, konuya ilişkin olarak yetkililerden de bilgi aldığını ve olayın takipçisi olmaya devam edeceğini ifade etti.

 

-“İddialar doğru mudur?”-

 

Akın, önergesinde Bakan Eroğlu’na şu soruları yöneltti

“-Balıkesir’de meydana gelen bu boğulma olayına ilişkin Bakanlığınızca bir araştırma yapılmış mıdır?

-Söz konusu olay öncesinde yangın söndürme göletinde gerekli uyarı levhalarının bulunmadığına dair iddialar doğru mudur? Eğer uyarı levhaları yoksa bu durum Bakanlığınızın hangi politikası ile örtüşmektedir?

-Kurtarma ekiplerinin olay yerine geç ulaştığına dair iddialar doğru mudur?

-Ülke genelinde yangın söndürme göletlerinde boğulma olaylarının yaşanmasının önlenmesine yönelik tedbirleri artırmaya yönelik Bakanlığınızca yapılan bir çalışma var mıdır?

-2003-2014 döneminde yıllar itibarıyla yangın söndürmede kullanılan göletlerde kaç boğulma olayı yaşanmıştır?” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.