MİLLİ EĞİTİM BAKANI BU ROTASYON SEVDASINDAN VAZGEÇSİN!

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

MİLLİ EĞİTİM BAKANI BU ROTASYON SEVDASINDAN VAZGEÇSİN!

CHP Balıkesir Milletvekili Namık HAVUTÇA, Milli Eğitimin öğretmenlere uyguladığı rotasyon uygulamasını eleştirdi.

Havutça, Milli Eğitim Bakanının eğitim sistemini alt üst eden uygulamalarından birini daha hayata geçirmesinin, hem öğretmenleri hem öğrencileri mağdur edeceğini belirtti.

Havutça yaptığı açıklamada; ‘’ Dershaneleri bir hırs uğruna kapatmaya çalışan AKP iktidarının, okul müdürlerini görevden alması ve son olarak öğretmenleri rotasyona tabi tutması, eğitim sistemini içinden çıkılmaz bir noktaya taşımıştır’’ dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ndeki rotasyon kararında, ’’canla başla öğretmenlik görevini yürütmeye çalışan eğitimcilerimizi yerleşik düzenlerinden etmenin altında başka nedenlerin yattığını’’ vurgulayan Havutça; ’’Öğretmenlerimizi mağdur ederek, çocuklarımızın geleceğiyle oynanmaktadır. Rotasyona uğrayan öğretmenler gittikleri okullarda öğrencilerini tanımak için, öğrencilerde yeni öğretmenlerini tanımak için güçlükler çekecektir. Bu oryantasyon süreci hem öğretmenler için hem de öğrenciler için kayıplara sebep olacaktır. Milli Eğitim Bakanının bu rotasyon sevdasından vazgeçmesi, ülkemizin geleceğini şekillendiren öğretmenlerimizin de hakkettiği değeri görmesi noktasında mevcut hükümeti de bir kez daha uyarıyorum’’ dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.