“SAHİLLER HALKIMIZA AÇIKTIR”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

 “SAHİLLER HALKIMIZA AÇIKTIR”

Edremit Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yapılan uyarılara rağmen sahillerde sabit şekilde bırakılan şezlong ve şemsiyeleri toplama işlemine başladı. Altınoluk Mahallesi ile başlayan çalışmalar, sahil şeridindeki mahalleleri ile devam edecek.

 

Edremit Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri halkın ortak kullanımına ait alanların işgal edilmesine göz yummuyor. Belediye Başkanı Kamil Saka’nın talimatı ile sahillerde denetimlerini sıklaştıran Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilk denetimlerinde kaldırılması yönünde uyarıda bulunuyorlar. Altınoluk Mahallesi’nde denetimlerine devam eden zabıta ekipleri yapılan uyarılara rağmen sahillerde sabit şekilde bırakılan şezlong ve şemsiyeleri topladı. Zabıta yetkilileri yapılan uyarılar ve verilen süre içerisinde kaldırılmayan ve sabit bir şekilde tutulmaya devam eden şezlong ve şemsiyelerin toplandığını ve ilgililere cezai işlem uygulandığını ifade ettiler. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, sahillerin halkın ortak kullanımına açık alanlar olduğunu belirterek hiçbir şekilde buraların işgal edilmesine müsaade edilmeyeceğini kaydetti. Başkan Saka, “İlçemiz genelinde ki sahiller halkımıza açık olduğundan vatandaşlar yada işletmeler tarafından sabit olarak şezlong, şemsiye gibi eşyaların sabit olarak bırakılmaması gerekmektedir. Ancak söz konusu uyarılara rağmen sabit olarak bırakılan bu tür eşyalar zabıta ekiplerimiz tarafından toplanarak ilgili yasa gereği işlem yapılmaktadır” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.