" />
USD
3,7015
EURO
4,3531
ALTIN
151,8076

“BURHANİYE ENGELLERİ AŞIYOR” İÇİN İMZALAR ATILDI

Burhaniye Belediyesi, Burhaniye genelinde engelli vatandaşların turizm aktif hayatında yer alabilmeleri için hazırladığı ve Güney Marmara Kalkınma Ajansından (GMKA) hibe aldığı “Burhaniye Engelleri Aşıyor” projesi için imzalar atıldı. Burhaniye Belediyesi Engelli vatandaşların sosyal hayata daha çok katılabilmeleri için önemli bir projeye imza attı. İlçe Merkezinden Ören Mahallesine kadar olan alanda yapılacak yeni düzenleme ile engellilerin […]

“BURHANİYE ENGELLERİ AŞIYOR” İÇİN İMZALAR ATILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Belediyesi, Burhaniye genelinde engelli vatandaşların turizm aktif hayatında yer alabilmeleri için hazırladığı ve Güney Marmara Kalkınma Ajansından (GMKA) hibe aldığı “Burhaniye Engelleri Aşıyor” projesi için imzalar atıldı.

Burhaniye Belediyesi Engelli vatandaşların sosyal hayata daha çok katılabilmeleri için önemli bir projeye imza attı. İlçe Merkezinden Ören Mahallesine kadar olan alanda yapılacak yeni düzenleme ile engellilerin sosyal aktivite alanlarına daha rahat ulaşabilecekleri bir içeriği kapsayan proje için GMKA’dan alınan hibe desteği ile ilgili Burhaniye Belediyesi ile GMKA arasında protokol imzalandı. Balıkesir’de, Burhaniye Belediyesi adına Belediye Başkanı Necdet Uysal, GMKA adına ise Genel Sekreter V. Esra Kocabaş protokole imza attılar. İmza törenine projeye destek veren; Belediye Meclis Üyesi İsmail Çancı, Belediye Meclis Üyesi ve Burhaniye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Sevda Padem ve Dünya Engelliler Vakfı Başkanı Necdet Öztürk de katıldı. Karşılıklı imzaların ardından hayırlı uğurlu olsun dilekleriyle birlikte Belediye Başkanı Necdet Uysal “böylesine önemli ve son derece duyarlı bir projeyi ilçemizde gerçekleştirecek olmaktan büyük sevinç ve gurur duyuyorum. Bir an önce projeyi uygulama aşamasına geçireceğiz” dedi.

PROJE NELERİ KAPSIYOR

“Burhaniye Engelleri Aşıyor” projesi, Burhaniye’de yaşayan 1260 engelli vatandaşın yanı sıra bölgeye tatil için gelen engelli vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak.

Burhaniye Merkezi Ören Mahallesine bağlayan merkez yolda; engelliler için yürüyüş yolu, trafik lambalarında görme ve işitme engelliler için yeniden düzenleme yapılacak. Düzenleme Ören Mahallesi Samime Sanay Caddesine Kadar devam edecek ve Samime Sanay caddesinde yine öncelik engellilere ait olmak üzere yüzme havuzu yapılacak. Havuzun yanı sıra 2 adet tenis kortunun da yapılacağı alanda her şey engelli vatandaşlar düşünülerek yeniden düzenlenecek. Yeni oluşturulacak spor alanları için 6 adet spora uyumlu tekerlekli sandalye, top atma makinesi ve yüksekliği ayarlanabilir potalar alınarak uygulanacak. Toplu taşıma araçlarının da en az üç tanesinin engellilere uygun olarak düzenlenecek.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.