EDREMİT SAĞLIK SEMİNERİ YAPILDI

Edremit Belediyesi ve Üsküdar Devlet Hastanesi’nin ortaklaşa olarak düzenlediği, ”Prostat hastalıkları, güncel tedavileri, prostat checkup ve cinsel yaşam “adlı seminer Şükrü Tunar Kültür Merkezinde yapıldı. Üsküdar Devlet Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Hayit’in konuşmacı olarak katıldığı seminer ilgiyle izlendi. Prostat hastalıklarının önemine değinen, Dr. Hüseyin Hayıt, her hastalıkta olduğu gibi erken teşhise (tanı) dikkat […]

EDREMİT SAĞLIK SEMİNERİ YAPILDI

Edremit Belediyesi ve Üsküdar Devlet Hastanesi’nin ortaklaşa olarak düzenlediği, ”Prostat hastalıkları, güncel tedavileri, prostat checkup ve cinsel yaşam “adlı seminer Şükrü Tunar Kültür Merkezinde yapıldı.

Üsküdar Devlet Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Hayit’in konuşmacı olarak katıldığı seminer ilgiyle izlendi. Prostat hastalıklarının önemine değinen, Dr. Hüseyin Hayıt, her hastalıkta olduğu gibi erken teşhise (tanı) dikkat çekti. Prostat hastalığının korkulan bir konu haline gelmemesi gerektiğini ve korkudan kurtulmak için böyle bir semineri düzenlediklerini ifade etti. Sağlık seminerini, prostat hakkında genel bilgi, tanı ve tedavisi, iltihabı, büyümesi, kanseri, prostat checkup, bitkisel ürünler ve son olarak soru ve cevap başlıklar altında toplayarak sunumunu yaptı. Prostatın tüm yetişkinlerde görüleceğine dikkat çeken Dr. Hüseyin Hayıt; “Önemli olan orta yaşın üzerindeki tüm yetişkinlerin senelik olarak bir checkup yaptırarak PSA değerlerini bilmeleri gerekmektedir. Elde edilecek her bilgi, tanıda bize ve size yol gösterecektir” dedi. Seminer konuşmasını başkalarının ilcalarının kullanılmaması gerektiğini, çünkü ilacın o kişiye özel olarak verildiğini, aynı ilacın, başkasında farklı reaksiyona yol açacağını, aynı tedaviyi bende istiyorum şeklindeki taleplerin doğru olmadığını söyleyerek, domates, brokoli ve kabak çekirdeğinin tüketilmesi prostatın oluşmasında koruyucu bir etken olarak tavsiye edildiğini belirtti.

Dr. Hüseyin Hayıt, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya kendilerine verdikleri destek için, tüm katılımcılara da seminere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Belediye Başkanı adına Başkan Vekili Ahmet Özkoca, şehir dışında bulunması nedeniyle seminere katılamayan Belediye Başkanı Kamil Saka’nın selamlarını ileterek, “Sağlığımız konusunda her yetişkin bireyin bilmesi gereken, böyle önemli bir konuda, bizleri aydınlatmanız ve önerileriniz çok önemliydi. Bu anlamda size teşekkür ediyoruz” dedi. Sağlık seminerine, Edremit Belediye Başkan Vekili Ahmet Özkoca, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.