" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

SEYİR TERASI İÇİN SONUÇLAR BEKLENİYOR

Burhaniye Belediyesi tarafından Ören sahili, yeniden düzenlenecek. Burhaniye Belediyesi Plan Proje Müdürlüğünce hazırlanan projede Ören Plajı için yapılması planlanan yeni düzenleme Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun onayına sunuldu. Burhaniye’nin vitrin mahallelerinden biri olan Ören Mahallesi için yapılan yeni düzenlemelerden bir tanesi de plaj bölümüne doğal eğimi bulunan alanda yapılacak olan yeni seyir terası […]

SEYİR TERASI İÇİN SONUÇLAR BEKLENİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Belediyesi tarafından Ören sahili, yeniden düzenlenecek. Burhaniye Belediyesi Plan Proje Müdürlüğünce hazırlanan projede Ören Plajı için yapılması planlanan yeni düzenleme Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun onayına sunuldu.

Burhaniye’nin vitrin mahallelerinden biri olan Ören Mahallesi için yapılan yeni düzenlemelerden bir tanesi de plaj bölümüne doğal eğimi bulunan alanda yapılacak olan yeni seyir terası olacak. Ören Mahallesinin doğal sit alanı olması sebebiyle Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun onayı için yollanan proje doğal alan bozulmadan yeniden düzenlenerek yeni bir dinlenme ve seyir alanı oluşturulacak. Yaşanılabilir bir kent oluşturma adına birçok yeni projeye imza atan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal yeni yapılacak olan proje hakkında “Ören Karakaş Otel ve Çapari Cafe’nin arasında ki alanda plaja doğru olan bölümde mevcut doğal halinde bulunan eğim bölümüne yeni merdivenleme sistemiyle seyir alanları oluşturacağız. Ayrıca doğal yapısını bozmadan yeni çevre düzenlemesi yaparak Ören’e yeni bir çehre kazandırmayı planlıyoruz. Projelerimiz Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kuruluna sunduk sonuçlarını bekliyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.