SINDIRGI’LI GÜREŞÇİLER KIRKPINAR’DA

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

SINDIRGI’LI GÜREŞÇİLER KIRKPINAR’DA

Sındırgı Belediyesi bünyesinde kurulan Güreş Takımı bugün başlayan 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine 15 güreşçi ile katılacak. Geçen yıl Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın Ata sporuna büyük önem vermesi sonucu Sındırgı Belediyesi bünyesinde oluşturulan Güreş takımı yağlı güreş ilk deneyimini 653. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde yaşadı.

Tarihinde Gacaroğullarını, Şerif pehlivanları ve Mehmet Ali Yağcıları gibi önemli pehlivanları yetiştiren Sındırgı’da yeni pehlivanlar yetişmesi için kurulan Güreş Takımı aynı zamanda minderde de boy gösterdi. Minderde kazandığı başarılarla Sındırgı’yı en iyi şekilde temsil etti.

Turgay Altıntaş yönetiminde çalışmalarına devam ederek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine hazırlandı. 22 Temmuz’da başlayıp 25 Temmuz’da sona erecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılmak için önceki gün gece aileleri tarafından dualarla uğurlandılar. Güreşçileri Edirne’ye Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salik Durak, Ziya Yümsek ve Aileler uğurladı. Güreşçilerden Kırkpınar Er Meydanında başarılar dileyen Durak; “ Sındırgının tarihinde Gacaroğullarını, Şerif pehlivanları ve Mehmet Ali Yağcıları gibi önemli pehlivanlar yetişmiş. Sizlerde Şerif Pehlivan, Gacaroğlu ve Mehmet Ali Yağcıların izinde ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyoruz. Ata sporunu çok seven bir belediye başkanımız var. Onun desteği ve sizlerin gayretinizle ata sporumuza sahip çıkıyoruz. Siz madalyalar kazanın biz sizi davulla zurna ile karşılayalım” dedi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü güreşçilere başarılar diledikten sonra dualarla Kırkpınar’a uğurlandı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.