SAZLIK YANMAKTAN, İTFAİYE SÖNDÜRMEKTEN BIKMADI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

SAZLIK YANMAKTAN, İTFAİYE SÖNDÜRMEKTEN BIKMADI

Edremit  Zeytinli Mahallesi Dalya Mevkiinde bulunan ve göçmen kuşların yol güzergahı üzerinde yer alan sazlık bir ay içinde üçüncü kez alevlere teslim oldu.  Çıkan yangınlarda sazlık alanın yüzde 60’ı zarar gördü.

Alınan bilgilere göre, Dalyan Arıtma Tesisi yanında başlayan ve kısa sürede yayılan yangına Edremit İtfaiye Grup Amirliği, Zeytinli ve Akçay Müfrezeleri ile Burhaniye İtfaiye Grup Amirliğine bağlı ekiplerin yanı sıra Edremit Orman İşletme Müdürlüğüne ait ekipler müdahale etti. Zeminin bataklık olmasından dolayı yangına müdahale etmekte zorlanan itfaiye ekiplerine Edremit Orman İşletme Müdürlüğüne bağlık yangın helikopteri de havadan yardımcı oldu. Kısa sürede kontrol altına alınan yangında yaklaşık 10 dönüm sazlık alan zarar gördü.

Vatandaşlar sazlığın bir ay içinde 3 kez yandığını, sazlığın büyük bir bölümünün tahrip olduğunu hatırlatarak yetkililerden bu alanın korunması için yardım talep ettiler. (İHA)

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.