" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BAŞKAN GENÇER’DEN ÇİFTE AÇILIŞ

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Barbaros Caddesi sokakta seramik atölyesi ve ahşap ürünler atölyesinin açılışını aynı anda yaptı. Başak, Mehmet Haşim Öz’ün Odun ahşap atölyesi ile Balıkesir Üniversitesi mezunu Şura Ayvaz’ın Çamoğlu Düşler Seramik Atölyesi’nin açılışını gerçekleştiren başkan Gençer, Ayvalık’ın geleceğinin bu sokaklarda olduğunu söyledi. Her iki işyeri için tek bir kurdele kesilerek yapılan açılışta […]

BAŞKAN GENÇER’DEN ÇİFTE AÇILIŞ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Barbaros Caddesi sokakta seramik atölyesi ve ahşap ürünler atölyesinin açılışını aynı anda yaptı.

Başak, Mehmet Haşim Öz’ün Odun ahşap atölyesi ile Balıkesir Üniversitesi mezunu Şura Ayvaz’ın Çamoğlu Düşler Seramik Atölyesi’nin açılışını gerçekleştiren başkan Gençer, Ayvalık’ın geleceğinin bu sokaklarda olduğunu söyledi.

Her iki işyeri için tek bir kurdele kesilerek yapılan açılışta konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Ayvalık sanata ve sanatçıya önem veriyor. Artık bu sokakların geleceği budur. Esnafların sokak aralarına girmesi ve bunlara da bizim destek vermemiz lazım. Bu sokaktaki başarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sizler burada güzel işler çıkartıyorsunuz. Sizlere destek vermemiz lazım. Bazı şeyleri disiplin altına sokmamız lazım. Binaların cephelerini öne çıkartan küçük tabelalarla Ayvalık’ın doğal renklerini koruyarak bizim de sokak aydınlatmalarını ve alt yapısını yapıp bunlarda bir bütünlük sağlayarak çok kısa zamanda Ayvalık’ın şehir merkezi geceleri de gezilebilecek, alışveriş yapılabilecek. İnsanların sahil kadar önem verecekleri bir bölge olacağına inanıyorum. Ayvalık’ta buralarda bu dükkanları ilk açan önder kişilere teşekkür ediyorum. Bu sokakları Ayvalık’ın ekonomisine ve mimarisine de destek vererek daha estetik hale getireceğiz” dedi.

Açılışa Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in yanı sıra belediye meclis üyesi Dilek Saraçoğlu ve vatandaşlar katıldı.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.