“KAYGILIYIZ”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

 “KAYGILIYIZ”

Edremit KESK Bileşenleri  yaptıkları yazılı açıklama ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yapılan yazılı açıklamada;”Son günlerde ülkemizin içine çekilmeye çalışıldığı savaş ortamından ve yaşananlardan kaygı duymaktayız.

Suruç’ta 31 gencimizin katledilmesinin hemen ardından gelen asker ve polis ölümleri, ev baskınlarıyla gerçekleşen infazlar, Alevilerin inanç merkezi cem evlerine yönelik devlet saldırıları, artan saldırı ve gözaltılar, üzerimizdeki baskıları arttırmaktadır.

Eğitim-sen genel merkezinin hukuksuz bir şekilde polis tarafından basılması,

Sendika.org, DİHA vb. onlarca haber sitesinin sansürlenmesi,

EVRENSEL VE ÖZGÜR GÜNDEM gazetelerinin üstelik basın özgürlüğü gününde “ birer suç makineleri” olarak ilan edilerek adeta hedef haline getirilmeleri basın özgürlüğünün hiçe sayılması olarak kayda geçmiştir.

Biz kamu emekçilerinin her alanda sesi olan ve ısrarla barışın sesini yükseltmeye çalışan bu gazetelerimizin üzerindeki baskıyı kınıyor ve özgür basın susturulamaz diyoruz.” İfadelerine yer veirlidi.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.