" />
USD
3,6873
EURO
4,3402
ALTIN
151,3612

“SONUNA KADAR SAVAŞA KARŞI ÇIKACAĞIZ”

Körfez Alevi Güçbirliği Edremit Cumhuriyet Meydanında Haykırdı; Körfez Alevi Güç Birliği Bileşenleri Gazi Cemevi’ne yapılan saldırıları ve ülkede yaşanan terör eylemlerini protesto etmek için Edremit Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptı.   Altınoluk Alevi Kültür Derneği, Zeytinli Pir Sultan Abdal Derneği, Zeytinli Hacı Bektaşi Veli Andolu Kültür Vakfı, Edremit Tahtacılar Derneği, Burhaniye 2 Temmuz Pirsultan Abdal […]

“SONUNA KADAR SAVAŞA KARŞI ÇIKACAĞIZ”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Körfez Alevi Güçbirliği Edremit Cumhuriyet Meydanında Haykırdı;

Körfez Alevi Güç Birliği Bileşenleri Gazi Cemevi’ne yapılan saldırıları ve ülkede yaşanan terör eylemlerini protesto etmek için Edremit Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptı.

 

Altınoluk Alevi Kültür Derneği, Zeytinli Pir Sultan Abdal Derneği, Zeytinli Hacı Bektaşi Veli Andolu Kültür Vakfı, Edremit Tahtacılar Derneği, Burhaniye 2 Temmuz Pirsultan Abdal Vakfı, Burhaniye Alevi Kültür Derneği, Burhaniye Hacı Bektaşi Veli Andolu Kültür Vakfı, Ayvalık Pir Sultan Abdal Derneğinin oluşturduğu alevi güç Birliğinin Basın Açıklamasına Edremit demokrasi platformu da destek verdi.

 

Yapılan Basın Açıklamsında Şu ifadelere yer verildi; “Uyurken öldürülen Günay Özarslan’ın cenazesi 3 gün kaldırılamadı. Gazi Cem evi polis ablukası altında kaldı. Ölüden bile tir tir titreyerek korkan anlayışları ibret ve nefretle izledik.

Gazi mahallesinde devlet eliyle iç savaş provası yapıldı.

AKP iktidarı Alevilere saldırıyor, yargısız infazlar yapıyor, uykudaki insanları öldürtüyor, cenazeye saldırıyor, aleviler üzerinde terör estiriyor. Neymiş ? Terörist arıyor. Asıl terörist sensin.

Gazi mahallesini savaş alanına çeviren İstanbul Valisi ve emniyet müdürü istifa etmelidir.

Kendi halkına zulmettikleri için suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu zalimler görevden alınmalı ve tutuklanmalıdırlar.

Camiye ayakkabı ile girildi diye dünyayı ayağa kaldıranlar Gazi Cem evinin savaş alanına çevrilmesini keyfle izlediler. İbadethanemiz savaş alanına çevrildi. Kutsalımıza saldırıldı.

Tesadüfen ölen bir tek arap için hep birden koro halinde göz yaşı döken iktidar mensupları; kendi vatandaşını katlettikten sonra cenazesine bile tomalarla saldırıyor. Bunların Işid ile ortaklıkları bu kafa yapılarından geliyor.

Siyasal İslamcılık, daha doğrusu dini kendi çıkarları için kullanmak, iktidar olabilmek ve iktidar da kalabilmek için dincilik yapmak böyle bir şey.

Mısır’da nusracılar, Müslüman kardeşler, Irak ve Suriye’de Işidciler, Afganistan’da el kaideciler, Nijerya’da boko haramcılar ve Ülkemizde AKP gibi bütün bunların destekçileri. Dünyanın her yerinde bu kafalar aynı.

Bir de Işid adını kullanmaktan çekiniyorlar deaş mış. İslamı kullanan İslamcı teröristler diyemiyorlar.

Işid döndü dolaştı, ülkemizin başına bela olmaya başladı. Ateş ile oynarsan yangın çıkar. Ülkemize de sıçradı.

Işid barbarlar çetesi; AKP iktidarınca kendilerine verilen silahlarla ülkemizde de katliam yapıyorlar.

Yasadışı tırlarla teröristlere, barbar Işidçilere silah taşıyanlar, kafa kesen Işidçileri hastanelerde özenle tedavi edenler, emniyetini, mitini, kaymakamını, valisini, tüm kurumlarına 3 maymunu oynatanlar, hırsızı yakalayan, teröristlere silah ve mühimmat taşıyanlara suçüstü yapan polis – asker – savcıları içeri tıkanlara bugün içerde ve dışarıda savaş peşinde.

Gencecik 18 -20 yaşlarında katledilen kızlarımızın, oğullarımızın, pusuda, hain tuzaklarda can veren gençlerimizin hesabı elbette sorulacak.

Halkın polisini halka karşı kullanandan,

Halkın askerini halka karşı kullanandan,

Devlet kurumlarını devlete karşı kullanandan hesap soracağız.

Askeri, polisi ve gençleri kendi tuzaklarında katledip suçlu yaratmaya çalışıp, komplolar kurarak savaş kışkırtıcılığı yapandan hesap sorulacak.

Cami cemaatinin temiz duygularını kendi kirli emelleri için kullananlardan,

Cem evlerine cümbüş evi benzetmesi yapanlardan hesap sorulacak.

Komploları, katliamları, hırsızlıkları açığa çıkmasın diye iç savaş naraları atan muktedirlerden hesap sorulacak.

Soracağımız hesaplar hukuku yeniden inşa ederek olacak. Soracağımız hesap, hukuk ve adaletle olacak Soracağımız hesap, savaşmamakla olacak. İnadına barış diyoruz. İnadına savaşa karşı bir olacağız.

Dünyanın hiçbir yerinde;

Boğazına kadar yolsuzluk ve hukuksuzluğa batmış bir iktidar, seçim kaybetmiş, istifa etmiş geçici hükümet olan iktidar savaş kararı alamaz.

Hırsızlıkları, hukuksuzlukları açığa çıkmasın diye hem yurt içinde, hem de yurt dışında savaş kararı alıyorlar. Kendi çocuklarını askerden kaçırıp, 20’li yaşlarda gemi filoları oluşturanlara inat savaşa hayır.

AKP iktidarı Alevilere saldırıyor, yargısız infazlar yapıyor, uykudaki insanları öldürtüyor, cenazeye saldırıyor, aleviler üzerinde terör estiriyor. Neymiş ? Terörist arıyor. Asıl terörist sensin.

Savaşa hayır diyoruz. Yurdumuzda ve Orta doğuda, her yerde savaşa karşı çıkacağız.

Savaş çıkarsa tüm hukuksuzluklar ve hırsızlıklar ört bas edilmeye devam edecek. Ama binlerce genç cenazesi kaldırmak zorunda kalacağız.

Terörün her türüne karşı çıkacağız. Ne Türk, ne de Kürt, hiçbir ana ağlamasın. Yasal görevlerini yapan polis ve askerlerin de katledilmelerini şiddetle kınıyoruz.

Kimse bize bir muktedirin veya rant çetesinin ya da bir partinin çıkarları için evlatlarımızı kurban vermemizi beklemesin.

Sonuna kadar savaşa karşı çıkacağız ne kardeşlerimizle, ne de komşularımızla savaşmayacağız.”

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.