" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

AYVALIK’ TA EĞİTİM YÖNETİCİLERİ LİDERLİK YOLUNDA

Ayvalık’ta, Anadolu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bahadır Erişti’nin gerçekleştirdiği ‘Balıkesir İli Eğitim Yöneticileri Liderlik Yolunda’ projesinin Ayvalık’ta devam eden ‘Liderlik Eğitimleri’ ne İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz de katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz,  20 ilçede görev yapan idarecilere yönelik 8 bölgede (Karesi, Altıeylül, Bandırma, Gönen, Ayvalık, Edremit, Bigadiç, İvrindi ilçelerinde) gün […]

AYVALIK’ TA EĞİTİM YÖNETİCİLERİ LİDERLİK YOLUNDA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık’ta, Anadolu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bahadır Erişti’nin gerçekleştirdiği ‘Balıkesir İli Eğitim Yöneticileri Liderlik Yolunda’ projesinin Ayvalık’ta devam eden ‘Liderlik Eğitimleri’ ne İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz de katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz,  20 ilçede görev yapan idarecilere yönelik 8 bölgede (Karesi, Altıeylül, Bandırma, Gönen, Ayvalık, Edremit, Bigadiç, İvrindi ilçelerinde) gün içerisinde 7 saat, toplamda 56 saat olarak iletişimin önemi, motivasyon ve iş doyumu, çatışma yönetimi-karar verme, takım kurma ve yönetme, etkili kurum yöneticilerinin liderlik özellikleri, okulun/kurumun yeniden yapılandırılması ve liderlik, öğretim liderliği boyutları gibi ana başlıkları içeren ve hem teorik hem de uygulamalı bir çalışma olan Liderlik Eğitimleri’nin Ayvalık ilçesindeki eğitimine katıldı.

Cengiz; Liderlik Eğitimleri’ne sunumuyla katkı sağladığı için Anadolu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bahadır Erişti’ye teşekkür ederek plaket takdim etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz Anadolu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bahadır Erişti’ye ve Karesi, Altıeylül, Bandırma, Gönen, Ayvalık, Edremit, Bigadiç, İvrindi ilçelerinde görev yapan idarecilere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Sadece Ayvalık’ta değil 8 ilçemizde ‘Balıkesir İli Eğitim Yöneticileri Liderlik Yolunda’ projesinin eğitim hizmetini veriyoruz. Biz istedik ki yöneticilerimiz farklı bir bakış açısı da kazansınlar. Çünkü bu güne kadar usta çırak yaklaşımı ile yöneticilik kavramlarını öğrendik. Ancak dünya değişiyor, teoriler, kuramlar değişiyor. Bizler üniversiteler ile iş birliğine çok önem veriyoruz. Diğer üniversitelerde de bu alanda deneyim kazanmış hocalarımızı misafir etmekten onur duyuyoruz. Bu işin öncülüğünü üniversiteler yapıyor. Biz işin uygulama kısmındayız üniversiteler ise kuram ve teori kısmında. Özellikle yönetim kuramları açısından eğitim öğretim odaklı yaklaşımları biz onlardan öğreniyoruz” ifadelerini kullandı.

Tüm gayelerinin Balıkesir’deki eğitim yöneticilerinin yönetim anlamında öğrencisine, öğretmenine ve beraber çalıştığı diğer yönetici arkadaşlarına birer öğretim lideri olabilmesi olduğuna işaret eden Yusuf Cengiz, “Amacımız hep birlikte öğrencilerimizi hem akademik yönden hem de sosyal, kültürel ve sportif yönden, her açıdan vatanına milletine saygılı, bilgili, yararlı insanlar olarak yetiştirmektir. Liderlik Eğitimleri ile bizlere çok değerli bilgileri sunmasından dolayı huzurlarınızda Anadolu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç Dr. Bahadır Erişti hocamıza çok teşekkür ediyorum.  Değerli hocamızın sunumlarının çok yararlı olduğuna dair bizlere dönütler oldu.  İnşallah bundan sonra da bu seminerleri devam ettirmek istiyoruz. Teşekkür ediyor, hepinize kolaylıklar diliyorum” diye konuştu. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.