" />
USD
3,6873
EURO
4,3412
ALTIN
151,3509

AYVALIKTA 166 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI

Ayvalık’ta yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 166 kaçak göçmen Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı botları tarafından yakalandı. Alınan bilgiye göre; sabah saatlerinde rutin devriye nöbetini gerçekleştiren Ege Denizi’nde Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki botlar Ayvalık açıklarında denizde bir şişme botun üzerinde 60 Suriyeli kaçak göçmeni fark etti. Araların16’sının kadın olduğu kaçak göçmenler, Cunda […]

AYVALIKTA 166 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık’ta yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 166 kaçak göçmen Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı botları tarafından yakalandı.

Alınan bilgiye göre; sabah saatlerinde rutin devriye nöbetini gerçekleştiren Ege Denizi’nde Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki botlar Ayvalık açıklarında denizde bir şişme botun üzerinde 60 Suriyeli kaçak göçmeni fark etti. Araların16’sının kadın olduğu kaçak göçmenler, Cunda Adasına götürülerek sınır dışlı edilmek üzere Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Ayvalık Sahil Güvenlik botları 60 Suriyeli’yi polise teslim ettikten sonra yeniden Ege Denizi’ndeki görevine döndüğünde bu kez de denizde iki ayrı şişme bot üzerinde 106 kaçak göçmene daha rastladı.

Kısa süren bir operasyonla denizde batmak üzere olan şişme botlardaki Suriye ve Afganistan uyruklu kaçaklar ele geçirildi.

Aralarında yaşları 1 ila 8 aralarında değişen 16 çocuk ve 11 kadın olmak üzere 79 erkek toplam 106 kaçağa Cunda Adasındaki esnaflarla Sahil Güvenlik ekipleri su ve yiyecek yardımında bulunduğu dikkatlerden kaçmazken, kaçaklar sınır dışı edilmek üzere Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Öte yandan son 3 günde Ayvalık’tan Midilli’ye yasa dışı yollardan gitmek isteyen kaçak göçmen sayısının 500’ü aştığı da gelen bilgiler arasında. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.