EDREMİT’TE KONTEYNERLER YIKANIYOR..

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

EDREMİT’TE KONTEYNERLER YIKANIYOR..

Edremit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından çöp konteynerleri yıkanıp, dezenfekte ediliyor. Ayrıca parfüm sıkılarak kötü kokular gideriliyor.

Turizm sezonun en yoğun günlerini yaşayan Edremit’te son günlerde yaşanan aşırı yoğunluğa rağmen temizlik ve altyapı hizmetleri gibi temel hizmetler eksiksiz olarak yerine getiriliyor. Turistik sahil mahalleleri başta olmak üzere ilçe genelinde Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından evsel atık toplama ve yolların süpürülmesinin yanı sıra hijyen konusuna da ayrı bir önem veriliyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çöp konteynerleri günde iki kez, vatandaşların yoğun olarak kullandığı ana arterler günde üç kez ve en çok yoğunluğun yaşandığı bölgelerde beş kez boşaltılıyor. Ayrıca şehir içinde bulunan konteynerler de özel yıkama cihazı kullanılarak yıkanıp ilaçlanarak dezenfekte ediliyor, parfüm sıkılarak kötü kokuların önüne geçiliyor. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Yerel yönetim olarak en asli görevlerimizin başında temizlik hizmetleri ve kentin temiz tutulması geliyor. Bu anlayış içerisinde çevre sağlığı ve temizlik konusunda hassas davranıyoruz. İlçe genelinde ki konteynerler yıkanarak dezenfekte edilip ilaçlanıyor” dedi. Başkan Saka, vatandaşlardan ve esnaflardan çöplerini belirlenen saatlerde atmalarını istedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.