SINDIRGILI GENÇLER SINIRLARI AŞTI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

SINDIRGILI GENÇLER SINIRLARI AŞTI

Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlik projeleri kapsamında Sındırgı Belediyesi ve İmam Hatip Derneği tarafından hazırlanan “ Sındırgı Gençlik, Sınırlarımızı Aştık” projesi ile 20 gencimiz yurt dışı kültür gezisine katıldı.

Gençlere proje koordinatörü Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Durak ve Ziya Yümsek, İngilizce öğretmeni Ayfer Taştekin Yavuz, İmam Hatip Lisesi öğretmeni Mücahit Yavuz ve Sındırgı Metem Lisesi Müdürü Tuncay Öztürk eşlik etti. Geçtiğimiz aylar da Remzi Çakar Bilgi Evi’nde düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler İstanbul – Amsterdam – Lahey – Almanya olmak üzere Avrupa seyahatine katıldılar.

Tüm masrafları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanan proje kapsamında doğal güzellikler, tarihi ve kültürel miraslar ve kütüphaneler gezildi. 24 Temmuz da başlayan program 1 Ağustosta son bulacağı belirtildi. Geçtiğimiz ay içerisinde de Gençlik Projeleri kapsamında Sındırgı Belediyesi ve Sındırgı İlçesini Geliştirme Derneği tarafından hazırlanan “ Sındırgı’nın Güneydoğusu Geleceğe Açılıyor “ projesi ile gençlere ebru ve kaligrafi kursları düzenlenmiş kursa katılanlarda Eskişehir – Beypazarı – Ankara gezilerine götürüldü. Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Gençlerin geleceğin temsilidir, düsturuyla hareket ediyor ve onların gelişimlerine katkıda bulunacak projeler üretiyor. Sındırgılı gençler proje kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bilgi Evi’nde yapılacak hızlı okuma eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri, yazma eğitimleri ve sanatsal faaliyetler sonunda İstanbul – Hollanda Amsterdam ve Lahey; Sosyal, kültürel ve inceleme Gezi programıyla hem bu şehirlerde tarihi kültürel yerlerini gezdiler, aynı zamanda Avrupa şehirlerinde yaşamakta olan Müslümanlar ‘’İslamofobi’’ baskısı altında haklarını, dini inançlarını nasıl idame ettirdikleri konusunda yerinde görmeyle, ülkemizin durumu açısından değerlendirme imkanı buldular.

Sındırgı Belediyesi ve ilçemizde bulunan STK lar ile işbirliği içerisinde Gençlik projeleri devam edeceği kaydedildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.