" />
USD
3,7187
EURO
4,3696
ALTIN
153,2555

BALYAP’IN ARTIK YÜZÜ GÜLÜYOR

  Adnan Menderes Mahallesi’nin 2004 yılından bu yana çözüme kavuşturulamayan yol sorununu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz çözdü. Ambulansın, itfaiyenin giremediği, insanların evlerini dahi taşıyamadığı 20 hanelik BALYAP Sitesi’nin artık güvenli ve kullanışlı bir yolu var.  Karesi İlçe sınırlarında ayak basmadık yer bırakmayan, insan odaklı çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Karesi Belediye Başkanı Yücel […]

BALYAP’IN ARTIK YÜZÜ GÜLÜYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

  Adnan Menderes Mahallesi’nin 2004 yılından bu yana çözüme kavuşturulamayan yol sorununu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz çözdü. Ambulansın, itfaiyenin giremediği, insanların evlerini dahi taşıyamadığı 20 hanelik BALYAP Sitesi’nin artık güvenli ve kullanışlı bir yolu var.

 Karesi İlçe sınırlarında ayak basmadık yer bırakmayan, insan odaklı çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, sorunları yerinde tespit ederek, çözüm için çalışmaya devam ediyor. Paşaalanı Mahallesi Nakış Sitesi’nin yapı kontrol izni ile 52 Evler Mahallesi Şirinevler Sitesi’nin yol sorununu çözüme kavuşturan Başkan Yücel Yılmaz, BALYAP Sitesi’nin de yol sorununu çözerek bir seçim sözünü daha yerine getirdi. Belediyenin kurulduğu günden bu yana ilçedeki sorunları, profesyonel ekibiyle bir bir tespit eden Başkan Yılmaz, çalışmalarına son surat devam ediyor.

BAŞKAN YILMAZ SÖZÜNÜ TUTTU

Adnan Menderes Mahallesi’nde 2004 yılında vatandaşlar tarafından kullanılmaya başlanan BALYAP Sitesi’nin kronikleşmiş yol sorunu çözülüyor. Daha önce BALYAP Sitesi sakinlerini ziyaret eden ve istişarelerde bulunan Başkan Yılmaz, vatandaşların seçim döneminde istediği yol ile ilgili konuyu inceleyip dönüş yapacağının sözünü vermişti. Fen İşleri ekipleri tarafından yapılan incelemelerin ardından yıllardır yolları olmadan oturan, ambulans, itfaiyenin siteye yaklaşamadığı BALYAP Sitesi’nde Fen İşleri ekipleri kazmayı vurdu. Ekipler sitede 3 iş makinesi ve diğer araçlarla hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Yılmaz ekibiyle beraber, yol yapım çalışmalarını incelemek için bölgeye gitti.

VATANDAŞ GÜVENLİ GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPABİLECEK

Adnan Menderes Mahallesi 20 hanelik BALYAP Sitesi’nin kronikleşmiş sorununu çözdüklerini belirten Başkan Yılmaz, “2004 yılında insanların taşınmaya başladığı bu kooperatifin yolu yoktu. Yol olmadığı için insanlarımız büyük sıkıntılar yaşıyordu. Biz seçimde söz verdiğimiz gibi kooperatifin tüm sorunlarını çözmüş bulunuyoruz. Artık burada oturan vatandaşlarımız evlerine güvenli ve rahat bir şekilde giriş-çıkış yapabilecekler. İki kooperatif de aynı anda tehlike arz eden bir yolu kullanıyordu. Burada yaşayan vatandaşlarımızın ‘daha sağlıklı daha güvenli ve daha konforlu olsun’ diye yeni yolu yapmayı uygun gördük. Allah’ın izniyle şehrimizdeki kronikleşmiş problemlerini tek tek çözüyoruz” dedi.

VATANDAŞ TAŞINAMIYORDU

Kooperatifte oturup da taşınamayan bir vatandaşın olduğunu belirten Adnan Menderes Mahalle Muhtarı  Celal Karabulut, “Vatandaş daha yol açılır açılmaz ilk günden hemen evini taşıdı. Bu kooperatifte yangın gibi acil müdahale edilecek bir durum olsaydı facia ile sonuçlanabilirdi. Çok şükür sizler konu ile ilgilendiniz ve çözüme gittiniz. Sizlerden Allah razı olsun” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.