" />
USD
3,6780
EURO
4,3439
ALTIN
151,1536

BARIŞ VE EKMEK

Ayvalık’tan ve Ayvacık’tan Yunanistan’ın Midilli adasına geçmek isteyen göçmen haberleri gazetelerden hiç eksik olmuyor. Bu günde yine iki haberi gazetemizde bulacaksınız. Suçlu onlar mı? Savaştan, açlıktan bunalan göçmenler, canları pahasına kendilerince bir çıkış yolu arıyor. Aradıkları ise sadece “Barış ve Ekmek”. “Yurtta Barış Dünyada Barış”   KAÇAK GÖÇMEN AKINI DURMAK BİLMİYOR Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi sahillerinden […]

BARIŞ VE EKMEK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık’tan ve Ayvacık’tan Yunanistan’ın Midilli adasına geçmek isteyen göçmen haberleri gazetelerden hiç eksik olmuyor. Bu günde yine iki haberi gazetemizde bulacaksınız. Suçlu onlar mı? Savaştan, açlıktan bunalan göçmenler, canları pahasına kendilerince bir çıkış yolu arıyor. Aradıkları ise sadece “Barış ve Ekmek”. “Yurtta Barış Dünyada Barış”

 

KAÇAK GÖÇMEN AKINI DURMAK BİLMİYOR

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi sahillerinden Yunanistan’ın Midilli Adasına kaçmak isterken Sahil Güvenlik Ekiplerince yakalanan Kaçak Göçmenler rıhtıma sığmaz oldu.

Her gün yüzlercesinin getirildiği Sahil Güvenlik rıhtımındaki kaçak göçmenleri gören vatandaşlar simit poğaça su gibi gıda maddesi alıp görevli askerler kanalıyla göçmenlere yemeleri için ikram ediyorlar. Aynı durum bu günde devam etti. Bugün içinde yapılan Ayvacık sahillerinde yapılan operasyonda kadın ve çocukların çoğunluğunu oluşturduğu toplam 268 kaçak göçmen lastik bot içinde açık denizde kurtarıldı.Önceden getirilen göçmenlerin sayıları tespit edilirken bir bor daha rıhtıma yanaşıp göçmen getirirken onun indirmesi bitmeden bir diğer bot başka bir grup kaçak göçmen kafilesini getiriyor.Edinilen bilgilere göre bu gün içinde TCSG 8,28, 6 Bot ve SAGET 25’in Sivrice,Bademli ve Kadırgaburnu açıklarında yaptıkları operasyonda Suriyeli ve Afganlardan oluşan toplam 268 kaçağı bir gün içinde yakaladı.güneşten etkilenen bazı çocuklar tedavi için cankurtaran ile Ayvacık Devlet Hastanesine sevk edildiler.

Haber: Çağla Erdinç

AYVALIK’TA 57 AFGAN MÜLTECİ YAKALANDI

Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli adasına gitmek isteyen 57 Afganistan uyruklu kaçak göçmen deniz ortasında yakalandı.

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde Ayvalık’ın Maden Adası açıklarında devriye görevi yapan sahil güvenlik ekipleri, bir şişme botla Midilli Adası’na gitmekte olan kaçakları fark eti. Aralarında 13 çocuk, 11 kadın olan u kaçaklar Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirildi. Burada insani yardımların yapıldığı kaçakların daha sonra sınır dışı işlemlerinin yapılması için Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edileceği belirtildi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.