“ET FİYATLARI TAVAN YAPTI,  VATANDAŞ ETE HASRET KALDI”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

“ET FİYATLARI TAVAN YAPTI,  VATANDAŞ ETE HASRET KALDI”

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, et fiyatlarının tavan yapması nedeniyle vatandaşın ete hasret kaldığını belirterek, “Vatandaş ağzına bir lokma et girsin diye Kurban Bayramı’nı bekler hale getirildi. Türkiye, nüfusu devamlı artan bir ülke olduğu için et ithalatı yeterli çözüm değildir. Bunun için sürdürülebilir ve kalıcı hayvancılık politikaları oluşturulması gerekiyor” dedi.

Akın, son günlerde ülke kamuoyunu meşgul eden et fiyatlarındaki artışa ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, ilgili kuruluşların rakamlarına göre, ülke genelindeki kesimhanelerde Ocak ayında kilogramı 20 lira olan yağsız dana etinin,  Temmuz ayının sonunda 25 liraya kadar ulaştığını ifade etti.

Akın, et fiyatlarının perakende piyasasında da 40 liraya kadar ulaştığına dikkati çekerek, şunları söyledi:

“Et fiyatları tavan yaptı,  vatandaş ete hasret kaldı. Vatandaş ağzına bir lokma et girsin diye Kurban Bayramı’nı bekler hale getirildi. Türkiye, nüfusu devamlı artan bir ülke olduğu için et ithalatı yeterli çözüm değildir. Bunun için sürdürülebilir ve kalıcı hayvancılık politikaları oluşturulması gerekiyor. Türkiye en pahalı etin tüketildiği ülkelerden biri. Bu durumdan en fazla zararı tüketici görüyor. Oluşturulacak ve uygulanacak nitelikli ve kalıcı hayvancılık politikalarıyla daha uygun fiyatlarla ve daha güvenilir et tüketebiliriz.”

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.