" />
USD
3,6657
EURO
4,3273
ALTIN
150,9911

PAZARYERLERİ KONTROL ALTINDA

Edremit Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçenin değişik mahallelerinde kurulan halk pazarlarında denetimler yapılıyor. Özellikle yaz mevsimi nedeniyle yoğunluğun yaşandığı pazaryerlerinde hem vatandaşların hem de esnafların huzur içerinde alışveriş yapabilmeleri için gerekli önlemler alınıyor. Edremit ilçesinde farklı mahallelerde kurulan halk pazarlarında Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerekli denetimler yapılıyor. Özellikle yaz mevsimi nedeniyle sahil mahallelerinde […]

PAZARYERLERİ KONTROL ALTINDA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçenin değişik mahallelerinde kurulan halk pazarlarında denetimler yapılıyor. Özellikle yaz mevsimi nedeniyle yoğunluğun yaşandığı pazaryerlerinde hem vatandaşların hem de esnafların huzur içerinde alışveriş yapabilmeleri için gerekli önlemler alınıyor.

Edremit ilçesinde farklı mahallelerde kurulan halk pazarlarında Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerekli denetimler yapılıyor. Özellikle yaz mevsimi nedeniyle sahil mahallelerinde kurulan pazarların yanı sıra mahalle aralarında kurulan sezonluk pazarlarda da gerekli kontroller ve denetimler aksatılmadan yerine getiriliyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri pazaryerleri hakkında yönetmelik hükümleri gereği pazaryerlerinin düzeni, pazarlarda sebze ve meyveler ile belediyece müsaade edilen diğer gıda ve ihtiyaç maddelerinin ticaretinin kaliteli, standartlara ve gıda güvenilirliğine uygun olarak serbest rekabet şartları içinde vatandaşa sunulması, k, tüketicilerin hak ve menfaatlerini korumak ve üreticiler ile pazarcıların faaliyetlerini düzenli bir şekilde sürdürebilmesi sağlamak için uygulamalarını yerine getiriyorlar. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri tarafından pazaryerlerinde vatandaşların ve esnafların huzur içerisinde alış veriş yapabilmeleri için ekiplerin çalışmaları devam ettiği ifade edildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.