HAVUTÇA, GÖNEN VE EDİNCEK KAVŞAKLARI İÇİN ÇÖZÜM ARIYOR.

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

HAVUTÇA, GÖNEN VE EDİNCEK KAVŞAKLARI İÇİN ÇÖZÜM ARIYOR.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça,  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’nin cevaplaması için Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Bandırma Çanakkale arasında bulunan Edincik ve Gönen kavşaklarında yaşanan onlarca kazanın bilançosunun ağır olduğunu buna rağmen yetkililerin gerekli önlemleri almadığını belirtti.

Havutça, Ulaştırma Bakanının cevaplaması için verdiği soru önergesinde yetkililerinin ihmalleri sonucu gerçekleşen kazalarla ilgili herhangi bir soruşturmanın açılıp açılmadığını sordu. Bandırma Çanakkale yolunun 8. kilometresindeki Edincik Kavşağında yönlendirme ve trafik ışıklarının olmayışı sebebiyle birçok trafik kazası yaşandığını vurgulayan Havutça bu iki kavşakla ilgili gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer hakkında Bakanlığın inceleme yapıp yapmadığını sordu.

Havutça, Çanakkale yolunun 20. kilometresindeki Gönen kavşağında 3-4 yıldır süren üst geçit çalışmalarının durma noktasına geldiğini, birçok ölümlü kazanın yaşandığı bu kavşakta çalışmaların ne zaman tamamlanacağını da sordu.

Kara Yollarının yetkileriyle de görüşen Balıkesir Milletvekili Havutça bu konun takipçisi olduğunu, gerekli önlemler alınıncaya kadar bu işin peşini bırakmayacağını vurguladı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.