" />
USD
3,6654
EURO
4,3274
ALTIN
150,9988

YÖRÜKLER BURHANİYE’DE BULUŞUYOR

Burhaniye’nin tanıtımına çok önemli katkısı beklenen Körfez Yörük ve Oğuz Boyları Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği şenlik Cumartesi sabah 09.00’da start alacak. Burhaniye’de bu yılın başlarında kuruşu gerçekleşen ve başkanlığına Beytullah Duyar’ın getirildiği Körfez Yörük ve Oğuz Boyları Kültür ve Dayanışma Derneğinin ilk şenliği Burhaniye Kızıklı Mahallesi Çamlık alanında yapılıyor. Cuma günü Karınca Deresi köprüsü […]

YÖRÜKLER BURHANİYE’DE BULUŞUYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye’nin tanıtımına çok önemli katkısı beklenen Körfez Yörük ve Oğuz Boyları Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği şenlik Cumartesi sabah 09.00’da start alacak.

Burhaniye’de bu yılın başlarında kuruşu gerçekleşen ve başkanlığına Beytullah Duyar’ın getirildiği Körfez Yörük ve Oğuz Boyları Kültür ve Dayanışma Derneğinin ilk şenliği Burhaniye Kızıklı Mahallesi Çamlık alanında yapılıyor. Cuma günü Karınca Deresi köprüsü başlangıcında kortej eşliğinde Cumhuriyet meydanına kadar yapılacak yürüyüş ile başlayacak  olan şenliği yurt içi ve yurt dışından çok sayıda katılımın gelmesi bekleniyor.  Körfez Yörük ve Oğuz Boyları Kültür ve Dayanışma Derneği Burhaniye Şube başkanı Beytullan Duyar, “ Körfezde il kez kurulan ve kuruluşunun amacını daha geniş kitlelere yayabilmek adına ilk yılımızda önemli bir şenliğe ev sahipliği yapacağız. Yurt dışından ve yurt içinden çok sayıda misafirimizi Burhaniye’de ağırlayarak ilçemizin tanıtımına da önemli katkılar sunacağımız düşünüyoruz. Cumartesi sabah kahvaltısı ile başlayacak olan Körfez Yörük ve Oğuz Boyları Kültür ve Dayanışma Derneğinin şenliğinde eski Türk boylarının unutulmaya yüz tutmuş etkinliklerini canlandıracağız. Bir atasözümüzden yola çıkarak geçmişini bilmeyen, geleceğine sahip çıkamaz. Şenliğimizde okçuluk, cirit atma, güreş, halk oyunları,  Mehteran gösterisi ile süpriz sanatçıların söyleyecekleri yöresel türküler ile son bulacak. Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz şenliğimize destek veren başta Burhaniye Belediye Başkanlığı, Havran ve Edremit Belediye Başkanlığına ve diğer dostlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız” dedi. Duyar Cumartesi günü başlayacak olan şenliğimize tüm halkımız davetlidir.

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.