BURHANİYE’DE SAHİLDEKİ VATANDAŞLAR TATBİKATI GERÇEK SANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BURHANİYE’DE SAHİLDEKİ VATANDAŞLAR TATBİKATI GERÇEK SANDI

Burhaniye’de, İtfaiye, 112 ve emniyet müdürlüğünün düzenlediği denizde boğulanları kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı. Ören sahiline gelen itfaiye, ambulans ve polis ekipleri denizde boğulma tehlikesi geçirenleri kurtarırken, olayı gerçek sanan vatandaşlar büyük heyecan yaşadı.

Burhaniye de, Ören sahilinde denize giren vatandaşlar, denizde boğulanları kurtarma tatbikatını gerçek sanınca büyük heyecan yaşadı. Bir anda sahile gelen itfaiye ve 112 ekipleri denizden insanları çıkarırken, çevredekiler olayı gerçek sanınca,  büyük heyecan yaşandı. Başarıyla yapılan tatbikat takdir topladı.

Tatbikatın göz doldurduğunu anlatan İtfaiye Müdürü İdris Altay,” Hastane, itfaiye ve emniyetle birlikte düzenlemiş olduğumuz denizde boğulma vakalarına karşı tatbikatımız başarıyla gerçekleşmiş olup aslını aratmayacak bir şekilde tamamlandı. Bu gibi kurtarma olaylarında itfaiye ve ambulansın da hazır olduğunu bir kez daha kanıtlamış olduk” dedi. Heyecanlandıklarını anlatan Bülent Gözgeç de,” Biz sahilde oturuyorduk. Birden bire ne oldu anlayamadık. İtfaiyeler, ambulanslar, polis hepsi geldi. Tatbikatmış. Biz gerçek sandık. Heyecanlandık. Yani ne olduğunu anlayamadık. Şok olduk” dedi. Gamze Yağmen ise,” Biz kumsaldaydık. Birden ambulans ve itfaiye sesleri duyuldu. Çok heyecanlandık. Neyse ki arkadaşlar o kadar iyi çalıştılar, kurtardılar ki onlarla gurur duyduk” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.