" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BURHANİYE’Yİ YAŞANABİLİR MODERN BİR KENT OLARAK GELECEĞE TAŞIYORUZ

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın girişimleri sonucu Burhaniye’ye Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan 5 adet park yapımı için 10 Ağustos’ta ihaleye çıkılıyor. Burhaniye’nin gelişmesi ve büyümesi için önemli projelere imza atan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, şehir vizyonlarında önemli bir yeri olan park ve peyzaj düzenlemeleri ile ilgili olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile iletişime […]

BURHANİYE’Yİ YAŞANABİLİR MODERN BİR KENT OLARAK GELECEĞE TAŞIYORUZ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın girişimleri sonucu Burhaniye’ye Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan 5 adet park yapımı için 10 Ağustos’ta ihaleye çıkılıyor.

Burhaniye’nin gelişmesi ve büyümesi için önemli projelere imza atan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, şehir vizyonlarında önemli bir yeri olan park ve peyzaj düzenlemeleri ile ilgili olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçti ve Burhaniye’ye 5 adet park yapımı için kolları sıvadı. Büyükşehir Kent Estetiği Daire Başkanlığınca Burhaniye’nin beş farklı noktasında sosyal hayatı canlandıracak, modern bir görünüme sahip semt sahası ve peyzaj düzenlemesi yapılacak. Adliye Lojmanları yanı, Bahçelievler Ahmet Taner Kışlalı Parkı ve Yılmaz Akpınar Bulvarı’nda semt sahası ve peyzaj düzenlemesi yapılırken, Cumhuriyet Mahallesi Badem Alanı Mevkiinde 98. Sokakta bulunan Çamlıkta da yeni peyzaj düzenlemesi yapılacak. Ayrıyeten Taylıeli Mahallesi meydanında bulunan ve tehlike arz etmesiyle birlikte, dere yatağı üzerinde bulunduğu için su akışını engelleyen eski binanın yıkılmasıyla yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulan Mahalle meydanı da Balıkesir Büyükşehir belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek mahalleli için sosyal yaşam alanı oluşturacak.

“SOSYAL YAŞAMA HAYAT VERİYORUZ”

10 ağustos 2015 günü ihaleye çıkarak 5 adet park yapımı için çalışmalara başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı ile sürekli iletişim halinde olduklarını söyleyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniye’yi yaşanabilir modern bir kent olarak geleceğe taşımak adına birbirinden önemli projelere imza atıyoruz. Halkın taleplerini her şeyin üstünde tutarak yürüttüğümüz çalışmalara kentin dört bir yanında devam etmekteyiz. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanımızın da destekleriyle Burhaniye’mizin 5 farklı noktasına vatandaşın nefes alabilmesini sağlayacak semt sahası ve peyzaj düzenlemesiyle sosyal yaşama hayat veriyoruz” dedi. Belediye hizmetlerini insan odaklı çalışma prensibi ile sürdürdüklerini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Şehrimizde yaptığımız her çalışma insan hayatını ön plana çıkaran ve şehrimizin değerini arttırmaya yönelik çalışmalardır. Bu kapsamda yaptığımız ‘Burhaniye Engelleri Aşıyor’ projesi, yine Büyükşehir Belediyemizin Burhaniye’mize yaptıracağı 5 bin kişilik amfi tiyatro, devlet yatırımları içinde yer alan Burhaniye yeni hastane yapımı, Reşitköy Barajı bu projelerden sadece bir kaçı… Burhaniye’yi yaşanabilir ve modern bir kent olarak gelecek nesillere teslim etmek bizim asli görevimiz ve bunun içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye belirtti.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.