" />
USD
3,6743
EURO
4,3278
ALTIN
151,2810

AYVALIK’TA 61 KAÇAK DENİZDE YAKALANDI

Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 61 kaçak Sahil Güvenlik tarafından yakalandı. Alınan bilgiye göre sabah saatlerinde Ayvalık sınırları içinde bulunan Maden Adası açıklarında bir şişme botla bir gurup kaçak göçmenin bulunduğu ihbarını alan Sahil Güvenlik ekipleri harekete geçerek, kaçak sığınmacıları kısa sürede yakaladı. Aralarında 8 kadın ve 10 çocuğun bulunduğu […]

AYVALIK’TA 61 KAÇAK DENİZDE YAKALANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 61 kaçak Sahil Güvenlik tarafından yakalandı.

Alınan bilgiye göre sabah saatlerinde Ayvalık sınırları içinde bulunan Maden Adası açıklarında bir şişme botla bir gurup kaçak göçmenin bulunduğu ihbarını alan Sahil Güvenlik ekipleri harekete geçerek, kaçak sığınmacıları kısa sürede yakaladı.

Aralarında 8 kadın ve 10 çocuğun bulunduğu kaçakların çoğunluğunun Suriye uyruklu olduğu öğrenilirken, kaçakların içlerinde az sayıda da Afganistan uyrukluların bulunduğu bildirildi.

Ayvalık’ın Cunda Adası’na getirilen kaçaklar, daha sonra sınır dışı edilmek üzere Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.