ABDULLAH EFENDİ KONAĞI’NDA BEZ BEBEK SERGİSİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ABDULLAH EFENDİ KONAĞI’NDA BEZ BEBEK SERGİSİ

Edremit Belediyesi ve Antandros Derneği sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Arzu’nun Bebekleri” konulu bez bebek sergisi Altınoluk Mahallesi’nde Abdullah Efendi Konağı’nda açıldı.

Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde bulunan tarihi Abdullah Efendi Konağı’nda gerçekleşen açılışa CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Edremit Belediyesi Meclis Üyesi Musa Karaaslan, sanatseverler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışın ardından vatandaşlar hepsi el emeği ile yapılan bez bebeklere büyük ilgi gösterdi. El yapımı bebek sanatıyla birbirinden farklı 88 eser ortaya koyan sanatçı Arzu Özer yaptığı bütün çalışmaların onun için ayrı bir yere sahip olduğunu ifade etti. Anne ve çocuk ilişkisini çok güzel ifade ettiğini belirten Edremit Belediyesi Meclis Üyesi Musa Karaaslan, “Tamamı el yapımı olan bez bebeklerin olduğu bu sergide, gösterdiği emekten dolayı Arzu hanıma teşekkür ediyorum. El emeğini içinde barındıran her sanat birbirinden değerli, birbirinden kıymetlidir. Her insanın çocukluğunda bez bebekler yer almıştır. Bez bebek kavramı bundan on yada yirmi sene sonra böyle giderse unutulacak. Bunların unutulmaması için bu çalışmaların desteklenmesi gerekiyor” dedi. “Arzu’nun Bebekleri” sergisi Altınoluk’ta bulunan Abdullah Efendi Konağında 3 gün boyunca açık kalacak.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.