" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EDREMİT ZABITASI DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR..

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından bölgenin en büyük halk pazarı olan Çarşamba Pazarı’nda manevi duygularını istismar eden dilencilere göz açtırmıyor. Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede Çarşamba günleri kurulan bölgenin en büyük halk pazarı olan Çarşamba Pazarı’nda insanları rahatsız eden dilencilere yönelik uygulamalara hız verdi. Yaz sezonuyla birlikte pazaryerlerinde de aşırı bir yoğunluk yaşanırken denetimleri […]

EDREMİT ZABITASI DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR..
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından bölgenin en büyük halk pazarı olan Çarşamba Pazarı’nda manevi duygularını istismar eden dilencilere göz açtırmıyor.

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede Çarşamba günleri kurulan bölgenin en büyük halk pazarı olan Çarşamba Pazarı’nda insanları rahatsız eden dilencilere yönelik uygulamalara hız verdi. Yaz sezonuyla birlikte pazaryerlerinde de aşırı bir yoğunluk yaşanırken denetimleri sıklaştıran zabıta ekipleri, sayıları bir hayli artan ve vatandaşların duygu ve vicdanlarını istismar eden dilencilere karşı operasyonları çoğalttı. Ekipler özellikle halk pazarında ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı meydan ve çarşı bölgesinde dilencilik yapan kişileri topladı. Zabıta Müdürlüğü’nde kimlik tespiti yapılıp haklarında yasal işlemler başlatılan dilencilere 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. Maddesi gereğince cezai işlem uygulanarak üzerlerinde tespit edilen paralara el konuldu. Yaz günlerinde kalabalığın arasına karışarak bunu fırsat bilen, dilenciliği meslek haline getiren kişilere karşı çalışmaların devam ettiğini belirten zabıta ekipleri, dilencilere yönelik operasyonların bu doğrultuda süreceğini ifade ettiler. Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bu gibi durumlarla karşı karşıya kalan kişiler ile ilgili olarak belediyenin 0266 372 39 64 numaralı hattını ve 153 Alo Zabıta hattını arayıp şikayette bulunulmasını istediler.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.