AKÇAY PİNA DERESİ TEMİZLENİYOR..

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

AKÇAY PİNA DERESİ TEMİZLENİYOR..

Edremit Belediyesi tarafından, Akçay Mahallesi’nde ki Pina Deresi ile bağlantılı dere ve kanallar temizleniyor.

 

Edremit’te bağlı Akçay Mahallesi’nin Cemil Temel Mevkii’nde bulunan Pina Deresi ile bağlantılı dere ve kanallarda Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlik çalışmalarına başlandı.

İş makineleri ile derelerin içinde ki pislikler ve sazlıklar temizlenirken, dere kenarlarına atılmış olan moloz ve benzeri atıklarda ortadan kaldırılıyor. Belediye Başkanı Kamil Saka’nın talimatları doğrultusunda çalışmalarına hız verdiklerini belirten yetkililer, derelerde ve diğer çay yataklarında ki olumsuzlukların ortadan kaldırılması için çalışmaların kararlı bir şekilde devam edeceğini söylediler. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Akçay Mahallesi’nin turizm sezonu nedeniyle yoğunluğun yaşandığı mahallelerden birisi olduğunu belirterek, “Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park-Bahçeler başta olmak üzere tüm ekiplerimiz ile birlikte derelerde temizlik çalışmalarına başladık. Dere yatakları ve çevresinde oluşan olumsuzlukları ortadan kaldırıyoruz. Bu çalışmalar ile hem temiz çevreye hem de estetik olarak güzel bir görünüme kavuşturuluyor” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.