‘ÖZEL BURHANİYE UĞUR TEMEL LİSESİ’ AÇILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

‘ÖZEL BURHANİYE UĞUR TEMEL LİSESİ’ AÇILDI

Burhaniye Uğur Dershanesi, dershanelerin okula dönüşüm sürecini tamamlayarak ‘ÖZEL BURHANİYE UĞUR TEMEL LİSESİ’ olarak eğitime devam etme kararı aldı.

Temel liseye dönüşüm ile ilgili resmi işlemlerin tamamlandığını ve öğrenci kaydı için gerekli olan  Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ‘TEMEL LİSE RUHSATINI’ aldıklarını belirten  Özel Burhaniye Uğur Temel Lisesi Müdürü Ilgın Adıyaman şunları söyledi:

2015-2016 eğitim-öğretim yılında 9.,10.,11., ve 12. sınıf öğrencilerinin kayıtlarını almaya başladık. Bakanlığın hazırladığı yeni yönetmelik çerçevesinde öğrencilerimize lise eğitimi vererek daha faydalı olacağımızı düşünüyoruz. Özellikle 11. ve 12. sınıfları, okul müfredatı yanında yoğun ve ek çalışmalar ile gelecekteki sınavlarına hazırlayacağız. Sınıf mevcutlarımız 14 ile 18 öğrenci arasında olacaktır. Lisemiz ;Milli Eğitim Bakanlığı’nın zorunlu tuttuğu laboratuar , müzik ve görsel sanatlar dersliği gibi bölümleri oluşturmuştur. Uğur Dershanesi olarak kazandığımız tecrübeyi, genç ve dinamik kadromuzla yeni okulumuzda öğrencilerimizle buluşturacağız. Velilerimiz Milli Eğitim Bakanlı tarafından verilen eğitim-öğretim desteklerini lisemizde kullanabilirler. Son olarak lise mezunu olan öğrenciler için de üniversite sınavlarına hazırlık  kursları açacaklarından bahseden Ilgın Adıyaman öğrenci ve velilerimizi  detaylı bilgi ve kayıt için kurumumuza bekliyoruz diyerek sözlerini tamamladı.

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.