" />
USD
3,6787
EURO
4,3332
ALTIN
151,5739

AYVALIKTA 252 SURİYELİ KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI

Ayvalık açıkları ile Edremit Körfezi ve Assos açıklarında Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan operasyonlarda; yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 252 Suriyeli kaçak göçmen yakalandı. Alınan bilgiye göre sabah saatlerinde gelen ihbarları değerlendiren Sahil Güvenlik ekipleri yaptıkları ayrı ayrı operasyonlarda 252 kaçağı denizde yakaladı. Yunan Sahil Güvenlik botlarının bir kaçak gurubunun bulunduğu şişme […]

AYVALIKTA 252 SURİYELİ KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık açıkları ile Edremit Körfezi ve Assos açıklarında Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan operasyonlarda; yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 252 Suriyeli kaçak göçmen yakalandı.

Alınan bilgiye göre sabah saatlerinde gelen ihbarları değerlendiren Sahil Güvenlik ekipleri yaptıkları ayrı ayrı operasyonlarda 252 kaçağı denizde yakaladı.

Yunan Sahil Güvenlik botlarının bir kaçak gurubunun bulunduğu şişme botu patlatması sonucunda Ege’de yaşanılan can pazarında, 12 kaçağı denize düşmesinin ardından havadan ve denizden yapılan aramalar sonrasında sağ salim kurtarıldıkları öğrenildi.

Aralarında çok sayıda kadın ve çocukların bulunduğu 252 kaçak göçmen Ayvalık’ın Cunda Adası’na getirildi.

Kaçakların arasında bir hamile kadının rahatsızlanması sonrasında Cunda Adasındaki Sahil Güvenlik iskelesine gelen 112 Acil Yardım ekibi kaçaklara tıbbi yardımda bulundu.

Jandarma’ya teslim edilecek olan 252 kaçağın Ayvalık Devlet Hastanesi’nde yapılacak sağlık muayenelerinin ardından sınır dışı işlemlerinin yapılması için Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edileceği öğrenildi.  (İHA)

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.