MEHMET TÜM MÜEZZİNOĞLU’NA SORDU

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

MEHMET TÜM MÜEZZİNOĞLU’NA SORDU

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun bir toplantıda sarf ettiği  ” 2014 Ağustosunda Cumhurbaşkanı yerine başkanı seçmiş olsaydık Türkiye bugün bu kaosu yaşamayacaktı” sözlerini TBMM gündemine taşıdı.

 

Müezzinoğlu’nun açıklamalarının ülkedeki kaos ve güvensizlik ortamının sebebini açıklar nitelikte olduğunu belirten Tüm önergesinde şu sorulara yer verdi;

Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun, AKP Osmangazi İlçe Danışma Meclisi  Toplantısı’nda yapmış olduğu “Cumhurbaşkanına, ‘Anayasal sınırlara çekil’ diyenler 60 yıldır yüzde 15’i geçemiyor. Ama Cumhurbaşkanı yüzde 52 oy aldı. 2014 yılının 10 Ağustosu’nda Cumhurbaşkanı yerine başkanı seçmiş olsaydık Türkiye bugün bu kaosu yaşamayacaktı ”açıklamaları ülkedeki kaos ve güvensizlik ortamının sebebini açıklar niteliktedir.

 

 

1-7 Haziran seçimlerinden sonra oluşan kaos ortamı, AKP’ye oy vermeyen halka ceza kesmek için midir?

2-7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan olaylarda kaç kişi yaşamını yitirmiştir? Olaylarda yaralanan ve hastanelerde tedavisi devam eden kişilerin sayısı nedir?

3-Ülkemizin içinde olduğu kaos ve güvensizlik ortamının sebebi Cumhurbaşkanının büyük başkanlık hayalinin gerçekleşmemesi midir?

4- Her gün gençlerimiz şehit olurken, halkın huzur ve güvenliği yokken sizin önceliğiniz başkanlık hayali midir?

5- Türkiye Cumhuriyetinin demokrasisi, huzur ve refahı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkan seçilmesine mi bağlıdır? Recep Tayyip Erdoğan başkan seçilemezse ülkenin geleceği ne olacaktır?

6- Recep Tayyip Erdoğan Başkan olduğunda şehit haberleri son bulacak mıdır?

7- Cumhurbaşkanının seçimde yüzde 52 oy alması,  tarafsızlık ilkesini ve Anayasal sınırı aşmasının açıklaması olabilir mi? Oy oranına göre görev sınırının değiştiği hangi yasal mevzuatta bulunmaktadır?

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.