EDREMİT AKP’DE UĞUR VESAYETİ BİTTİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

EDREMİT AKP’DE UĞUR VESAYETİ BİTTİ

AKP’li Edip Uğur’un Edremit’te vekili konumundaki Özkan Kostak’ın partideki 15 yıllık iktidarı bitti. Genel Merkez Edip Uğur’un önerdiği isim yerine Ali Aydınlıoğlu’nun desteklediği Metin Örkçü’yü ilçe başkanı yapınca Edip Uğur ile birlikte Özkan Kostak’ın da Edremit’te adeta siyasi hayatları da bitmiş oldu

Büyükşehir Belediye Başkanı olan Edip Uğur’un AKP’deki güç kaybı gözle görülmeye başlandı. Özkan Kostak ile beraber Fethullahçı Arif Çağan’ın cenazesine katılması ile kan kaybetmeye başlayan Uğur kendi siyasi hayatını bitirirken Özkan Kostak’ı da bitirdi.

SİYASİ ŞIMARIKLIĞIN BEDELİ AĞIR OLDU

Kişisel kaprisleri ile ilçe başkanlığından istifa eden İsmail Doğdu yüzünden Edip Uğur’un karizması fena çizildi. Ali Aydınlıoğlu’nun bütün gücü ile Metin Örkçü’nün ilçe başkanı olması için bastırması karşısında Edip Uğur da genel merkez düzeyinde Örkçü’nün olmaması için çalıştı. Ancak kazanan Aydınlıoğlu oldu. Korkunç bir taktik hata yapan Özkan Kostak ve ekibi yerel seçimlerin ardından son olarak Edremit teşkilatını da kaybederek siyasi hayatlarını bitirmiş oldu.

ÖRKÇÜ CHP DOSTU

Metin Örkçü’nün ılımlı kişiliği biliniyor. Altınoluk’un ilçe olması için CHP’li heyet ile CHP Genel Merkezine giden Metin Örkçü körfezin çıkarları için siyasi kimliğini bir kenara bırakabileceğini deklere etmişti. Örkçü’yü Özkan Kostak grubunun disipline verdiği ancak dönemin il başkanı Mahmut Poyrazlı’nın bunu işleme koymadığı öne sürülüyor.

POYRAZLI DA EDİP UĞUR’U TERK Mİ ETTİ?

AKP il başkanlığından milletvekilliğine çıkan Mahmut Poyrazlı’nın da Ankara’da Metin Örkçü’nün ilçe başkanı olması için Ali Aydınlıoğlu ile çalıştığı konuşuluyor. Bunun gerçek olması halinde ise AKP’de mevcut milletvekillerinin hepsinin Edip Uğur’un karşısında olduğu ve Uğur’un Ankara’da hiçbir sözünün geçmediği tahmin ediliyor.

Haber: Murat Ayaşoğlu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.