" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

3 AYLIK BEBEK ANNESİYLE SAĞLIK OCAĞINDA MAHSUR KALDI 

Ayvalık’ta, personelin öğle yemeğine çıkması üzerine 3 aylık bir bebeğin annesiyle birlikte sağlık ocağında mahsur kaldı. Öğle tatili sebebiyle klimaların da kapatıldığı binada aşırı sıcaktan fenalaşmaya başlayan bebeği itfaiye ekipleri sağlık ocağının kapısını demir levyeyle kırarak açıp kurtardı. Alınan bilgiye göre, 3 aylık bebeklerini kilosunu öğrenebilmek için Aliçetinkaya Mahallesi’ndeki 2 No’lu Aile Hekimliği Merkezi’ne götüren […]

3 AYLIK BEBEK ANNESİYLE SAĞLIK OCAĞINDA MAHSUR KALDI 
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık’ta, personelin öğle yemeğine çıkması üzerine 3 aylık bir bebeğin annesiyle birlikte sağlık ocağında mahsur kaldı. Öğle tatili sebebiyle klimaların da kapatıldığı binada aşırı sıcaktan fenalaşmaya başlayan bebeği itfaiye ekipleri sağlık ocağının kapısını demir levyeyle kırarak açıp kurtardı.

Alınan bilgiye göre, 3 aylık bebeklerini kilosunu öğrenebilmek için Aliçetinkaya Mahallesi’ndeki 2 No’lu Aile Hekimliği Merkezi’ne götüren Ozan-Kübra Gürhan çifti, saat 11.55’de binaya girdi. Anne Kübra Gürhan, 3 aylık bebeği Ahmethan’ı doktora muayeneye götürürken, baba Ozan Gürhan ise bebek bezlerini otomobilden almak istedi. Ancak o sırada Sağlık Merkezi hemşiresi öğle yemeği saatinin geldiğini söyleyerek binanın ana kapısını kilitleyip dışarı çıktı. Anne Kübra Gürhan ile 3 aylık bebeği içerde, baba Ozan Gürhan ise dışardı kaldı. Bir saatlik yemek molasının sona ermesini beklemek zorunda kalan Gürhan çifti, öğle tatili sebebiyle binada klimaların çalışmaması üzerine fenalaşmaya başlayan Ahmethan bebeği kurtarabilmek için 155 Polis İmdat hattını arayarak yardım istedi.

Polisin haber vermesiyle sağlık ocağına gelen itfaiye ekipleri, demir levyeyle kapıyı kırarak içeri girdi. 3 aylık minik bebekle annesi mahsur kaldıkları binadan çıkarıldı. Yaşadıklarını göz yaşlarıyla anlatan avukat çift, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığı’na gidip, Sağlık Merkezi yetkilileriyle kapıyı kilitleyip öğle yemeğine çıktığını ileri sürdükleri hemşire A.S. hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan’ın oğlu olduğu öğrenilen baba Ozan Gürhan, hemşihere tepki gösterirken, eşini ve bebeğini kurtaran itfaiye ekiplerine teşekkür etti.

Hemşire A.S, yemeğe çıkarken, “İçeride kimse var mı?” diye seslendiğini, ancak herhangi bir cevap alamadığı için kapıyı kilitleyip çıktığını söyledi.  (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.