KAZDAĞLARINDA ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

KAZDAĞLARINDA ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

Edremit Güre Mahallesi Kavlaklar mevkii Kazdağları etekelerinde gece saatlerinde başlayan orman ve çöplük yangınına Edremit Orman İşletme Müdürlüğü ve Edremit İtfaiye Grup Amirliği ekipleri müdahale etti.

Edremit’in Güre Mahallesi Kavlaklar mevkiinde çöplük alanda çıkan ve kısa sürede zeytinlik ve ormanlık alana sıçrayan yangın arazi şartlarının zorluğu nedeniyle sabah saatlerinde kontrol altına alınabildi. İtfaiye ve Orman İtfaiye ekipleri zorlu arazi şartlarında sabaha kadar söndürme çalışması gerçekleştirdi. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte havadan helikopter ile yapılan müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı.  Yangın sahasında soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangından ilk belirlemelere göre, yaklaşık 20 dönüm kadar ormanlık alan zarar gördüğü öğrenildi.

(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.