" />
USD
3,7094
EURO
4,3624
ALTIN
152,8257

KAZDAĞLARINDA ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

Edremit Güre Mahallesi Kavlaklar mevkii Kazdağları etekelerinde gece saatlerinde başlayan orman ve çöplük yangınına Edremit Orman İşletme Müdürlüğü ve Edremit İtfaiye Grup Amirliği ekipleri müdahale etti. Edremit’in Güre Mahallesi Kavlaklar mevkiinde çöplük alanda çıkan ve kısa sürede zeytinlik ve ormanlık alana sıçrayan yangın arazi şartlarının zorluğu nedeniyle sabah saatlerinde kontrol altına alınabildi. İtfaiye ve Orman […]

KAZDAĞLARINDA ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Güre Mahallesi Kavlaklar mevkii Kazdağları etekelerinde gece saatlerinde başlayan orman ve çöplük yangınına Edremit Orman İşletme Müdürlüğü ve Edremit İtfaiye Grup Amirliği ekipleri müdahale etti.

Edremit’in Güre Mahallesi Kavlaklar mevkiinde çöplük alanda çıkan ve kısa sürede zeytinlik ve ormanlık alana sıçrayan yangın arazi şartlarının zorluğu nedeniyle sabah saatlerinde kontrol altına alınabildi. İtfaiye ve Orman İtfaiye ekipleri zorlu arazi şartlarında sabaha kadar söndürme çalışması gerçekleştirdi. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte havadan helikopter ile yapılan müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı.  Yangın sahasında soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangından ilk belirlemelere göre, yaklaşık 20 dönüm kadar ormanlık alan zarar gördüğü öğrenildi.

(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.