BANDIRMALILAR TERÖRE LANET İÇİN TOPLANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BANDIRMALILAR TERÖRE LANET İÇİN TOPLANDI

Son haftalarda yaşanan terör olaylarına tepki göstermek isteyen Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki vatandaşlar, araç konvoyu oluşturdu ve sonrasında ilçe meydanında slogan atıp, yürüyüş yaptı.
Ülkede artan terör olayları ve güvenlik güçlerinin şehit edilmelerine kayıtsız kalmayan Bandırma’daki bazı vatandaşlar, 8 gün boyunca her akşam konvoy yapmak ve Cumhuriyet Meydanı’nda toplanma kararı aldı. 4 gündür devam eden eylemler, bu akşam yoğun bir katılımın olduğu araç konvoyuyla başlatıldı. Araçlarını Türk bayraklarıyla donatan vatandaşlar, kornalarını çalarak ilçenin ana caddelerinde tur attı. Konvoy, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulurken, bir grup Ülkücü genç, dev bir Türk bayrağı açtı. Çok sayıda vatandaşın katılım gösterdiği meydandaki etkinlikte, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Kahrolsun PKK” gibi sloganlar attı. Bulundukları yerde 2 kez İstiklal Marşı okuyan topluluk, İstiklal Marşı okunduğu esnada kafelerde ayağa kalkmayanlara tepki gösterdi. Kendilerini izleyen aileleri de yanlarına çağıran topluluk, Cumhuriyet Meydanı’nda sloganlar atıp, tekbirler getirerek yürüyüş yaptı.
Yürüyüş sırasında okudukları İstiklal Marşı’ndan sonra yeniden Atatürk heykeli önünde toplanan topluluk, kapanışı yeniden İstiklal Marşı okuyarak gerçekleştirdi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.