" />
USD
3,6871
EURO
4,3401
ALTIN
151,3830

HER CANLIYI KORUMAK YARDIM ETMEK GÖREVİMİZ

Edremit Belediyesi Veterinerlik Birimi yaralı olarak kendilerine getirilen şahine ilk müdahaleyi yaptı. Kazdağları Milli park sınırları içerisinde, Millî parkta görevli personel tarafından yaralı hale bulunan şahin Edremit Belediyesi Veterinerlik hizmetlerine teslim edilerek bakıma alındı. Konuyla ilgili bilgisine başvurulan Edremit Belediyesinde görevli Veteriner Hekim Berna Köroğlu şunları belirtti, “Yaralı olarak bize gelen şahinin öncelikle genel sağlık […]

HER CANLIYI KORUMAK YARDIM ETMEK GÖREVİMİZ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediyesi Veterinerlik Birimi yaralı olarak kendilerine getirilen şahine ilk müdahaleyi yaptı. Kazdağları Milli park sınırları içerisinde, Millî parkta görevli personel tarafından yaralı hale bulunan şahin Edremit Belediyesi Veterinerlik hizmetlerine teslim edilerek bakıma alındı.

Konuyla ilgili bilgisine başvurulan Edremit Belediyesinde görevli Veteriner Hekim Berna Köroğlu şunları belirtti, “Yaralı olarak bize gelen şahinin öncelikle genel sağlık kontrolünü yaptık. Daha sonra kanadında bir yaralanma olduğunu tespit ettik, yapılan tedaviden sonra Antiseptik uygulaması yaparak iyileşme sürecine geçtik. Ardından vücudundaki kene temizliğini de yaparak ilaç uygulamasına başladık. Şuan kontrolümüzde bakımı yapıldı tedavisi devam ediyor, en kısa zamanda eski sağlığına kavuşturup doğal yaşam alanına bırakacağız”  dedi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka her canlının yaşam hakkının olduğunu belirterek ”Doğayla iç içe olduğumuz bu güzel körfezimizde başta sokak hayvanları olmak üzere, tüm canlılarla birlikte yaşama bilinci içerisinde olduğumuzu unutmadan, yardıma ihtiyacı olan bu güzel dostumuza gerekli tıbbı müdahaleyi yaparak iyileştiren çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.