BALIKESİR’DE 48 KAÇAK YAKALANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BALIKESİR’DE 48 KAÇAK YAKALANDI

Havran’da 48 Suriye uyruklu kaçak yakalandı.

Alınan bilgiye göre ülkelerindeki savaştan  kaçarak İstanbul’a gelen Suriyeli 48 kaçak, buradan karayolu ile İzmir’e geldi.

3’ü çocuk, 7’si kadın toplam 48 kaçak Suriyeli İzmir’den de Yunanistan’a götürülecekleri vaadi ile otobüse bindirilerek Balıkesir’e getirildi.

Bir turizm firmasına ait otobüs ile İzmir’den gelen kaçaklar Havran ilçesi yakınlarında kendilerini Yunanistan’a götürmek üzere birisinin gelip alacağı söylenerek otobüsten indirildi.

Yunanistan’a gitmek için kişi başı  bin 200 Dolara anlaştıkları öğrenilen kaçaklar, kemdilerini almaya gelecek kişiyi beklerken bir ihbar üzerine bölgeye gelen Havran ilçe Jandarma komutanlığına bağlı ekipler tarafından yakalandı.

Kaçakların 10 tanensi geçici belgeleri olduğu için Türkiye’den ayrılmaları istenerek serbest bırakılırken, 38 kaçak ise sınırdışı işlemleri tamamlanıcıya kadar Havran Jandarma Karakolunda gözetim altında tutuluyor. Ayhan Kurt

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.