GÖRME ENGELLİ AİLEYİ ALGEM MİSAFİR ETTİ

Plevne Mahallesi’nde oturan görme engelli Hamit Can, Lamia Can ve kızları Burcu Can’ın  taleplerine, Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM) anında cevap verdi.. Ramazan ayı boyunca aileye sağlanan yemek desteğinin ardından; Can ailesi evlerinin temizlenmesini, haşereden kurtulmak için ilaçlanması ve psikolojik danışmanlık isteğinde bulundu. ALGEM’e bağlı ekipler Can ailesini evinden alarak, Altıeylül Gelişim Merkezi’nde […]

GÖRME ENGELLİ AİLEYİ ALGEM MİSAFİR ETTİ

Plevne Mahallesi’nde oturan görme engelli Hamit Can, Lamia Can ve kızları Burcu Can’ın  taleplerine, Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM) anında cevap verdi..

Ramazan ayı boyunca aileye sağlanan yemek desteğinin ardından; Can ailesi evlerinin temizlenmesini, haşereden kurtulmak için ilaçlanması ve psikolojik danışmanlık isteğinde bulundu.

ALGEM’e bağlı ekipler Can ailesini evinden alarak, Altıeylül Gelişim Merkezi’nde misafir etti. Aile en iyi şekilde personel desteği ile misafir edilirken, aynı anda ekipler eve giderek haşereye karşı evin içini ve dışını ilaçladı. İlaçlamanın ardından evde hummalı bir çalışma başladı ve ev baştan sona temizlenerek yepyeni bir görünüme kavuştu. Can ailesi ALGEM’de misafir edilirken istekleri doğrultusunda, Psikolog Esra Yakut ‘tan aile ile ilgili konularda destek aldılar.

ALGEM’de güzel ve rahat bir gün geçiren Can ailesi daha sonra evlerine bırakıldılar. Lamia-Hamit Can çifti, Altıeylül Belediyesi’nin böyle bir hizmetinin olmasından duydukları mutluluğu ifade ederek, isteklerinin yerine getirildiğini söyledi. Haşere konusunda sıkıntılar yaşadıklarını, bunu da belediye ekiplerinin çözdüğünü ifade etti. Lamia Can da temizlik konusunda çok zorlandığını ve evlerinin temizlenmesinden dolayı çok mutlu olduğunu kaydetti. Can ailesi ALGEM’de güzel bir şekilde ağırlandıklarını, binanın yapımında emeği geçen ve bu hizmetleri Altıeylül’e kazandıran Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ettiler.

Yorumlar

yorum