" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KÖRFEZ’DE ZAFER ÇOŞKUSU

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. Yıldönümü  tüm yurtta olduğu gibi Körfez’de de düzenlenen törenler ile kutlandı. EDREMİT 30 Ağustos Zafer Bayramı Edremit’te düzenlenen törenler ile kutlandı. İlk Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Kaymakam Ali Sırmalı, 19.Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşu ve […]

KÖRFEZ’DE ZAFER ÇOŞKUSU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. Yıldönümü  tüm yurtta olduğu gibi Körfez’de de düzenlenen törenler ile kutlandı.

EDREMİT

30 Ağustos Zafer Bayramı Edremit’te düzenlenen törenler ile kutlandı. İlk Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Kaymakam Ali Sırmalı, 19.Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra tebriklerin kabulü uzun bir süreden sonra tadilattan geçirilen Edremit Kaymakamlığı’nda yapıldı. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, sivil ve askeri erkanın tebriklerini kabul ettiler. Tebrik kabul töreninin ardından Şehit Hamdi Bey Meydanında hazırlanan tören alanına geçildi.  Kaymakam Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, törene katılan askeri birliklerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. 30 Ağustos Zafer Bayramı’na dair günün anlam ve önemini belriten konuşmayı, 19 Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı bünyesindeki görevli Piyade Teğmen Murat Korku yaptı. Öğrenciler tarafından şiirler okunurken tören, askeri birliklerin resmigeçit töreni ile sona erdi.

AYVALIK

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Ayvalık ilçesinde tören düzenlendi.

İlk olarak kaymakamlıkta Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Garnizon Komutanı Personel Albay Aydın Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel tebrikleri kabul etti.

Ardından Cumhuriyet Meydanına yürüyerek giden protokol mensupları, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlama törenlerine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Cumhuriyet Meydanındaki törenlerde Kaymakam Kemal Nazlı, Garnizon Komutanı Personel Albay Aydın Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Atatürk anıtına çelenk sundu. Çelenk sunumunun ardından tören alanında bulunan vatandaşlar Atatürk Anıtına karanfil bıraktılar.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlama törenlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın günün anlamını içeren mesajı okundu. Daha sonra günü anlam ve önemine dair konuşmayı Jandarma Üsteğmen Harun Nazlı yaptı.

Ardından Ayvalık Anadolu Lisesi öğrencileri 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla şiir okudu.

Meydandaki törenler, Ayvalık Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Dansları ekibinin gösterileri ile sona erdi.

Ayvalık’taki 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlama törenlerine Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Garnizon Komutanı Personel Albay Aydın Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel, Ayvalık Emniyet Müdürü Ali İhsan Avcı, İlçe Jandarma Komutanı Faruk Özdemir, daire müdür ve amirlerinin yanı sıra gaziler, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenlerin ardından Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve beraberindekiler gazilerle birlikte bir kafeteryada oturarak çay içip sohbet etti. (İHA)

HAVRAN

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıl dönümü Balıkesir’in Havran   ilçesinde sade bir törenle kutlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni Havran Kızılay  Meydanında kutlandı. Törene Havran  Kaymakamı Yasin Öztürk, Havran  İlçe Garnizon Komutanı Üstteğmen Volkan Öz, Havran  Belediye Başkanı Emin Ersoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fethi Bilge,  daire amirleri, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Programın sunuculuğunu Havran Mehmet Çalışır Anadolu Lisesi Beden eğitim öğretmeni Cüneyt Necdet Çelik yaptı.Protokol üyelerinin Atatürk anıtına çelenk konulması bir dakikalık saygı duruşu ve  istiklal marşının okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği Zafer Bayramı mesajı okundu Zaferin 93. Yıl dönümü peş peşe gelen şehit haberleri nedeniyle kısa tutuldu.Havran Jandarma Komutanlığına atanan Üstteğmen Volkan Öz ilk bayramını Havran’da yaşamış oldu.

KÜÇÜKKUYU

30 Ağustos Zafer Bayramı Küçükkuyu’da sadece çelenk koyma töreni ile kutlandı.Törende Liman içindeki Atatürk Anıtına Belediye Başkanlığı,CHP,MHP,ADD ve Atatürk Vakfı çelenk bıraktı.

Vatandaşları yoğun ilgi gösterdiği törende Siyasi Partilerden sadece CHP ve MHP Çelenk koyarken günün önem ve anlamını belirten konuşmayı Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan yaptı.Balkan konuşmasında:

“Vatan toprağının düşman işgalinden kurtarılışını, ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zafer’inin, 93. Yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

30 Ağustos milletimizin tarihine altın harflerle yazılan ve Türk Milletinin azim ve kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği gündür. Ümmetten, millete; Sevr’den Lozan’a; İmparatorluktan Cumhuriyete geçişin adıdır 30 Ağustos. Bu anlamlı zaferin 93. yıl dönümünde büyük önderimiz, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatanı uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm Küçükkuyu’lu hemşirelerimin 30 Ağustos Zafer Bayram’ını kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi.Tören sonunda vatandaşlar ellerindeki Türk Bayraklarını sallayıp Onuncu yıl marşını hep birlikte söylediler. Çağla Erdinç

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.