KARESİ, GÖREV BAŞINDA

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

KARESİ, GÖREV BAŞINDA

Karesi Belediyesi, ilçedeki çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Tüm birimleriyle ilçenin ihtiyaçlarını ve vatandaşların taleplerini gidermeye yönelik hummalı bir çalışma yürüten belediye ekipleri, ilçenin temizliği için gece gündüz görev başında.

 

İlçenin temizliğine büyük önem veren Karesi Belediyesi, ilçe meydanlarını sıcak su ve buharla temizliyor. Ekipler, ilçede yaşayan vatandaşların yoğun olarak kullandığı Toplu Taşıma Merkezi’ni bu uygulama  ile dezenfekte etti. Sıcak su ve buharlı yıkama aracının ürettiği 90 derece sıcaklıkta suyu, 200 bar basınçla püskürterek temizlik yaptığını belirten yetkililer, 1 ton su kapasiteli aracın haznesine deterjan koyularak elde edilen köpükle kir ve lekelerin kısa sürede yok edildiğini ifade etti. Aralıksız 2,5 saat süreyle çalışabilen temizleme aracı ile başta Toplu Taşıma Merkezi olmak üzere insanların yoğun olarak kullandığı mekanların temizlikleri periyodik olarak, ekipler tarafından gerçekleştiriliyor. Tozu ve kiri sıcak su ve buharla ortadan kaldıran aracın, ayrıca, YERKON ve çöp konteynırlarının çevresini de temizlediği bildirildi.

Sağlıklı ve temiz bir Karesi için aralıksız çalışan Karesi Belediyesi, sıcak su ve buhar ile temizlik yapmanın yanı sıra Çavuş Sokak’ı da tazyikli su ile yıkadı. Esnafın ve vatandaşın beğenisini kazanan çalışma ile sokak yıkanarak biriken kum, çamur ve benzeri atıklar temizlendi.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.