" />
USD
3,6770
EURO
4,3312
ALTIN
151,4755

HAYVANSEVERLER BAŞKAN UĞUR’A TEŞEKKÜR ETTİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projeleriyle donatacağı kentte sokak hayvanları da unutulmadı. Türkiye’nin en modern ve en büyük Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un daveti üzerine İvrindi ilçe sınırlarında kalan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulunan Sokak Hayvanları Koruma Derneklerinin başkan ve yöneticileri, beş […]

HAYVANSEVERLER BAŞKAN UĞUR’A TEŞEKKÜR ETTİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projeleriyle donatacağı kentte sokak hayvanları da unutulmadı. Türkiye’nin en modern ve en büyük Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un daveti üzerine İvrindi ilçe sınırlarında kalan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulunan Sokak Hayvanları Koruma Derneklerinin başkan ve yöneticileri, beş yıldızlı tesis için teşekkür ettiler.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi inşaat sahasındaki inceleme gezisine Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Av. Mehmet Birol Şahin ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ayşın Şirvancı, Çevre Koruma ve Denetim Şube Müdür Vekili Volkan Karateke, Balıkesir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Makbule Oğuzkut ve  yönetim kurulu üyeleri, Balıkesir Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği başkanı Belkıs Biçer ve yönetim kurulu üyeleri, Kıyı Ege Marmara Hayvanları ve Doğayı Koruma Yaşatma Derneği Başkanı Hamdi Kavak ile Balıkesir ve körfez bölgesinden hayvanseverler katıldı.

TÜRKİYE’DE EŞİ BENZERİ YOK

Körfez yolu üzerinde İvrindi ilçe sınırlarında kalan 20 dönümlük alanda faaliyet gösterecek olan Sokak Hayvanları Bakımevi inşaatının temeli geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen tören ile Başkan Ahmet Edip Uğur tarafından atılmıştı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bu modern hayvan barınağının Türkiye’de örnek olacağının altını çizdi. Bu yıl tamamlanacak olan hayvan barınağıyla ilgili Orman ve su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na teşekkür eden Başkan Uğur, eski olan mevcut (Ovaköy’deki) hayvan barınağını da modernize ettiklerini, burada yılda yaklaşık bin 500 civarında sokak hayvanının bakımının yapıldığını hatırlattı. Yeni hayvan barınağında yıl içerisinde yaklaşık 5 bin sokak hayvanının aynı anda bakım ve rehabilitesinin yapılmasını hedeflediklerini belirten Başkan Uğur, “Bu hayvan barınağı bizim hayvanlara ne kadar önem verdiğimizin göstergesidir. Bu hizmet ile İvrindi ilçemiz de bir yatırım kazanmış oluyor, Türkiye’ye örnek tesisimiz memleketimize ve ükemize hayırlı uğurlu olsun. İnsanlarımıza nasıl sahip çıkıyor isek hayvanlara da sahip çıkıyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bu örnek tesisimize destek veren Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak sokak hayvanlarını korumaya devam edeceğiz” dedi.

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA 5 MİLYON LİRALIK PROJE

Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin toplam proje bedeli 5 milyon 250 bin TL. Hayvan barınağının toplam kullanım alanı 20 bin 400 metrekare, inşaat sahasında; ameliyathaneler (841 metrekare), işçi binası (383 metrekare), sosyal tesis (378 metrekare), karantina (243 metrekare), posperatif (2 bin 262 metrekare), uyuz bakım ünitesi (377 metrekare) gibi birimler yer alıyor.

HAYVANLARI KORUMA DERNEKLERİ TEŞEKKÜR ETTİ

Yeni hayvan barınağına bilhassa yaz tatili için körfez bölgesine gidecek vatandaşların kedi ve köpek gibi hayvanlarını geçici olarak bırakabilecekleri (pansiyon-otel hizmeti), evlerine dönüşte hayvanlarını bakımları yapılmış olarak alabilecekleri kaydedildi. Beş yıldızlı otel konforunda olacağı belirtilen hayvan barınağı özellikle hayvanseverler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Başkan Uğur’un daveti ile hayvan barınağının inşaat sahasında incelemelerde bulunan hayvanserverlerden Balıkesir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Makbule Oğuzkut, “Güzel bir gündü. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’a sokak hayvanları için gösterdiği bu hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyoruz. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ayşın Şirvancı hanım ve ekibinin nasıl çalışıp çabaladıklarını iyi biliyoruz. Yapılan yeni barınak ve rehabilitasyon merkezi çok güzel, bizler hayvanseverler olarak hayvanların barınacakları yerdeki yeşil alanın daha çok olmasını, hayvanların kendi ortamlarında daha özgür olmalarını arzu ediyoruz. Buradaki çalışmalar ve bu tesis çok güzel, Büyükşehir Belediyesi’ni ve Başkan Edip Beyi kutluyor, teşekkür ediyoruz” dedi.

Balıkesir Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği başkanı Belkıs Biçer de, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı yeni hayvan barınağı inşaatındaki incelemelerinden olumlu izlenimler edindiklerini, yapılan çalışmaları takdir ettiklerini ifade etti. Bugüne kadar yapılamayan işlerin yapıldığını görmenin ileriye dönük umutlarını artırdığını ifade eden hayvanseverler, sokak hayvanlarının burada çok daha sağlıklı bir ortamda bakımlarının yapılacak olmasından mutluluk duyacaklarını, doğal ortamın hayvanlar için büyük önem taşıdığını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un şahsında emeği geçenleri kutlayıp teşekkür ettiler. Hayvanseverlere eşlik eden Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Av. Mehmet Birol Şahin de Büyükşehir Belediyesi’nin bu projesinin Türkiye’de örnek teşkil ettiğini, Başkan Edip Uğur’un sokak hayvanlarıyla ilgili bu barınağa büyük bir önem verdiğini vurguladı. İnceleme gezisinin sonunda inşaat şantiyesinde personelin baktığı iki yavru köpek ise hayvanseverlerin ilgi odağı oldu. Başkan Vekili Birol Şahin, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ayşın Şirvancı ve beraberindeki hayvanseverler yavru köpekleri bir süre sevdiler. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, yeni hayvan barınağının ilk sakinleri olan yavru köpeklerin bakımlarının iyi yapılması adına yavru köpeklere kuru mama ve suluk getirilmesi için talimat verdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından hayvanseverlere inşaat sahasındaki incelemenin ardından yemek ikramında bulunuldu.

Müteahhit firma yetkilisi Tuncay Tekkeyik, hayvan barınağı inşaatını sözleşmede Aralık 2015 yazmasına rağmen Ekim ayının sonuna kadar bitirip teslim edebileceklerini söyledi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.