CUMHURİYET KOROSU’NDAN ATA’YA VE ŞEHİTLERE SAYGI KONSERİ..

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

CUMHURİYET KOROSU’NDAN ATA’YA VE ŞEHİTLERE SAYGI KONSERİ..

Edremit Cumhuriyet Evleri Türk Sanat Müziği Eğitim ve Gelişim Derneği’nin düzenlediği “Ata’ya saygı” konserinde şehitler anıldı, Ulu Önder’in sevdiği, onunla özdeşleşen şarkılar seslendirildi.

Edremit Belediyesi katkılarıyla, Edremit Cumhuriyet Evleri Türk Sanat Müziği Eğitim ve Gelişim Derneği’nin  “Ata’ya saygı” temalı üçüncü konserleri Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği ve onunla özdeşleşmiş olan Sarı zeybek türküsü, Memleketim şarkısı ve İzmir Marşı gibi eserler seslendirildi. Koro Şefi Bahattin Ural yönetiminde 40 kişilik bir ekipten oluşan Cumhuriyet Korosu, 4 makam ve 28 eserlik zengin bir repertuarla sahne aldı. Kürdilihicazkar, nihavent, hicaz, muhayyerkürdi makamlarında seslendirilen bir çok esere izleyicilerde eşlik etti. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Kent Konseyi Genel Sekreteri Metin Tunçer, Edremit Cumhuriyet Evleri Türk Sanat Müziği Eğitim ve Gelişim Derneği Başkanı Bilsen Turgut, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.