" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

 ALTIEYLÜL’DE SÜNNET SEVİNCİ

Altıeylül Belediyesi tarafından Kurtuluş Etkinlikleri kapsamında geleneksel hale gelen Altıeylül Belediyesi Toplu Sünnet Şöleni ailelerin ve sünnet çocuklarının katılımıyla gerçekleştirildi. Atatürk Parkı’ndaki Altıeylül Gençlik Merkezi Yüzme Havuzu yanında başlayan etkinliklere Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Çoban, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Müdürleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşları, vatandaşlar, sünnet çocukları ve aileleri […]

 ALTIEYLÜL’DE SÜNNET SEVİNCİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Altıeylül Belediyesi tarafından Kurtuluş Etkinlikleri kapsamında geleneksel hale gelen Altıeylül Belediyesi Toplu Sünnet Şöleni ailelerin ve sünnet çocuklarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Atatürk Parkı’ndaki Altıeylül Gençlik Merkezi Yüzme Havuzu yanında başlayan etkinliklere Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Çoban, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Müdürleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşları, vatandaşlar, sünnet çocukları ve aileleri katıldı. Programda açılış konuşmasını yapan Başkan Zekai Kafaoğlu “Balıkesir’imizin kurtuluş günü olan 6 Eylül’de geleneksel hale getirdiğimiz Kurtuluş Etkinliklerimiz var.. Bu kapsamda da genç kardeşlerimiz için  yine geleneksel hale gelen Toplu Sünnet Şölenimizi gerçekleştiriyoruz. Bu yıl 78 çocuğumuzun sünnet cemiyetini hep beraber coşkuyla idrak ediyoruz. Burada çocuklarımız için yapılan eğlencelerimizin ardından, akşama da Nefes Bahçe’de sünnet cemiyetlerinin olmazsa olmazı Mevlit-i Şerif ve sünnet yemeğimize bekliyoruz. Belediyecilik sadece alt yapı üst yapı, yol, su, kanalizasyon değil. Bunun yanında, sosyal, kültürel, katılımcı ve çevreci belediyecilik hizmetlerine de ağırlık veriyoruz. Sosyal belediyecilik kapsamında da yavrularımıza sünnet cemiyeti tertip ettik. Gençlerine, yavrularına sahip çıkmayan milletlerin gelecekleri olamaz. Bu cemiyette sizlerle beraber olmaktan büyük bir sevinç ve mutluluk duyuyorum. Yarın da 6 Eylül Kurtuluş etkinliklerimiz kapsamında sabah kurtuluş günümüzü törenlerle kutlayacağız. Yine yarın ünlü maratoncumuz şehrimizin değeri İsmail Akçay için İsmail Akçay Parkı ve İsmail Akçay Heykeli’nin açılışı var. Açılış için  yeni Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Yalçın Topçu misafirimiz olacak. Bizler istiyoruz ki, İsmail Akçay Yol Koşusu İstanbul’da koşulan Maraton gibi olsun. Hem Balıkesir’imizin tanıtımına katkısı olsun, hem de İsmail Akçay abimizin şanına yakışır olsun. Ünlü atletlerimiz yarın bu yol koşusuna katılacaklar. Sünnet çocuklarımızı ve ailelerini de yarın koşumuza bekliyoruz. Yavrularımıza geçmiş olsun diyor, gelecekleri aileleri ile birlikte ak ve aydınlık olsun.. Büyükşehir Beled,ye Başkanımız Ahmet Edip Uğur Ankara’da olduğu için aramıza katılamadı. Kendisinin sizlere çok selamı var. Edip Başkanımızın da selamı ile hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Kafaoğlu’nun konuşmasının ardından, Mehteran takımı, halk oyunları ekipleri gösterileri yapıldı.  Ailelerin sünnet çocukları ile oynaması sonrasında  Sünnet Hatıra fotoğrafları çekildi. Eğlencelerin bitiminde aileler sünnet çocukları ile otobüslerle şehir turu yaparak Mevlid- Şerif ve Sünnet yemeğine katılmak üzere Nefes Bahçe’ye geçtiler. Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından Sünnet Yemeği’nde tirit ikram edildi. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Çoban, Altıeylül Kaymakamı Nuri Özder, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Başkan Yardımcıları, Siyasi Parti ve Sivil Toplum mensuplarının katıldığı Sünnet Cemiyetinde sünnet çocuklarına saat hediye edildi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.