" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EDREMİT BELEDİYE MECLİSİNDE İŞARET DİLİ TERCÜMANI GÖREVE BAŞLADI

Edremit Belediye Meclisi’nin her ay gerçekleştirilen toplantılarında işaret dili tercümanı göreve başladı. Edremit İşitme Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı Büşra Alkaya, meclis toplantıları ve belediyenin etkinliklerinde tercüman olarak görev yapacak. Edremit Belediye Meclisi’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirilen toplantılarında işaret dili tercümanı görev yapmaya başladı. İlk olarak Ağustos ayı toplantısında göreve başlayan işaret dili tercümanı ve […]

EDREMİT BELEDİYE MECLİSİNDE İŞARET DİLİ TERCÜMANI GÖREVE BAŞLADI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediye Meclisi’nin her ay gerçekleştirilen toplantılarında işaret dili tercümanı göreve başladı. Edremit İşitme Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı Büşra Alkaya, meclis toplantıları ve belediyenin etkinliklerinde tercüman olarak görev yapacak.

Edremit Belediye Meclisi’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirilen toplantılarında işaret dili tercümanı görev yapmaya başladı. İlk olarak Ağustos ayı toplantısında göreve başlayan işaret dili tercümanı ve aynı zamanda Edremit İşitme Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı olan Büşra Alkaya, toplantı boyunca yapılan görüşmeleri işaret dili ile aktardı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, yerel yönetim olarak ilçede yaşayan tüm yurttaşa eşit şekilde hizmet ettiklerini, engelli vatandaşların hayatın her alanında daha aktif olarak yer alabilmeleri için gerekli çalışmaların yapıldığını ifade etti. Başkan Saka, “Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için mimari düzenlemeler başta olmak üzere diğer düzenlemeleri yerine getiriyoruz. Belediye Meclis toplantılarımız da işitme engelli vatandaşlarımız için işaret dili tercümanı arkadaşımız göreve başladı. Bundan böyle meclis toplantıları ve belediyemizin diğer tören ve etkinliklerinde göreve devam edecek” dedi.  Toplantı sonunda Belediye Başkanı Kamil Saka’ya teşekkür eden Edremit İşitme Engelliler Derneği Başkanı Niyazi Gürkan, tercüman aracılığı ile yaptığı açıklamada “Edremit Belediyesi’nde ilk kez böyle bir uygulama başlatılmasından mutluluk duyuyoruz. Derneğimiz adına Belediye Başkanımız Kamil Saka’ya teşekkür ediyor, bu uygulamasının yaygınlaştırılmasını diliyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.