KÖPRÜ KİRİŞLERİ KONULUYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

KÖPRÜ KİRİŞLERİ KONULUYOR

Karınca Deresi köprü yapımı ön germeli kirişlerin konulması ile devam ediyor.

Senelerce Burhaniye yükünü tek başına taşıyan ve daha sonra yeni köprünün yapılmasıyla az da olsa yükü azalan köprü, her geçen gün artan nüfusa cevap verememesinden dolayı tehlike arz etmekteydi. Bunun üzerine yeni köprü yapımı için karar alan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal köprü yapımı için kolları sıvadı. Burhaniye merkez taşıyıcı yolu üzerinde kalan Karınca Deresi üzerindeki eski köprünün yıkılmasının ardından yüklenici firma aracılığıyla yeni köprü yapımı için çalışmalarını başlatan Burhaniye Belediyesi, çalışmalara köprünün kirişlerinin konulması ile devam ediyor.

Yaklaşık 60 veya 70 yıllık olduğu tahmin edilen eski köprü tehlike arz ettiği için yıkılarak yenisinin yapımı için çalışmaları başlatan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın göreve geldikten sonra titizlikle üzerinde durduğu konulardan biri olan eski köprünün yeniden yapılması işi, köprünün ayaklarının yapılmasının ardından ön germeli kirişlerinin konulması işleriyle devam ediyor.  2,15 cm genişliğinde tretuvarlı olacak olan köprü, özellikle yayalar için büyük bir kolaylık sağlayacak.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.