" />
USD
3,7005
EURO
4,3536
ALTIN
151,8011

BAŞKAN KAMİL SAKA’DAN 9 EYLÜL KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Son günlerde artış gösteren terör olaylarını lanetleyen Başkan Saka, “Milletimizin birlik ve beraberliği tüm hesapları bozacak ve hainleri mutlaka yenecektir” dedi.   Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıldönümü olan 9 Eylül Kurutuluş günü nedeniyle bir […]

BAŞKAN KAMİL SAKA’DAN 9 EYLÜL KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Son günlerde artış gösteren terör olaylarını lanetleyen Başkan Saka, “Milletimizin birlik ve beraberliği tüm hesapları bozacak ve hainleri mutlaka yenecektir” dedi.

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıldönümü olan 9 Eylül Kurutuluş günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Edremit’in 797 gün işgal altında kaldıktan sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlatılan milli mücadelede Kaymakam Şehit Hamdibey ve vatanseverlerin mücadelesi sonucu 9 Eylül 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtularak özgürlüğüne kavuştuğunu kaydeden Başkan Saka, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki kahraman ordumuzun, 93 yıl önce bugün vatan topraklarından düşmanı tamamen temizleyerek elde ettiği zaferle ulusumuzun bağımsızlığını tüm dünyaya duyurmuş, Anadolu coğrafyasında laik, demokratik ve çağdaş bir Cumhuriyet’in kurulmasını sağlayacak olan süreci başlatmıştır. 9 Eylül tarihimizde sadece Edremit’imiz ile İzmir’in kurtuluşu değil, vatan topraklarının düşmandan tamamen kurtulduğu gündür. Atalarımızın, hiçbir etnik ya da dinsel ayrım olmadan, tek vücut halinde gözlerini bile kırpmadan ölüme koştukları destansı bir savaşın ardından kurulan Cumhuriyetimizi, çağdaş ve laik bir hukuk düzeni içinde sonsuza dek yaşatmak hepimizin birinci görevi olmak zorundadır. Ulusal bağımsızlığımızı sonsuza dek yaşatmanın şartı, çağdaşlık yolunda Atatürk Devrimlerinin ışığında, azimle ilerlemekten geçmektedir. Bize bu günü armağan eden, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile haklılığının verdiği inançla gözünü kırpmadan canını veren aziz şehitlerimize olan borcumuzu ödemek için, onların yurdumuz üzerinde gözü olan emperyalist güçlere verdiği dersi aklımızdan hiç çıkarmamalıyız” dedi.

Son günlerde artış gösteren terör olaylarına vurgu yapan Belediye Başkanı Kamil Saka, ”Edremit’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümünü   kutlamanın mutluluk ve gururunu yaşarken diğer yandan yaşanan terör olaylarında kaybettiğimiz şehitlerimizin acısını yaşıyoruz. Son olarak Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde, Iğdır ve Şırnak’ın Cizre ilçesinde güvenlik kuvvetlerimize karşı gerçekleştirilen hain saldırıları lanetliyorum. Milletimizin birlik ve beraberliği tüm hesapları bozacak ve hainleri mutlaka yenecektir. Tüm şehitlerimize rahmet, ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.