" />
USD
3,7025
EURO
4,3547
ALTIN
151,8581

BURHANİYE KÖPEK ÇİFTLİĞİ’NDE ÇALIŞMALAR TİTİZLİK İLE DEVAM EDİYOR

Burhaniye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren köpek çiftliği ilçede bulunan başıboş köpeklerin kontrol altına alınması için çalışmalarına devam ediyor. 2000 yılında kurulan ve 2004 yılı itibariyle 5199 sayılı hayvanları koruma kanununa göre çalışmaya başlayan Burhaniye Belediyesi geçici köpek bakım evinde, sokak köpekleri Belediye Veteriner Hekimi kontrolünde, bulunduğu ortamdan alınarak kısırlaştırma yapılıp kayıt altına alındıktan sonra tekrar […]

BURHANİYE KÖPEK ÇİFTLİĞİ’NDE ÇALIŞMALAR TİTİZLİK İLE DEVAM EDİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren köpek çiftliği ilçede bulunan başıboş köpeklerin kontrol altına alınması için çalışmalarına devam ediyor.

2000 yılında kurulan ve 2004 yılı itibariyle 5199 sayılı hayvanları koruma kanununa göre çalışmaya başlayan Burhaniye Belediyesi geçici köpek bakım evinde, sokak köpekleri Belediye Veteriner Hekimi kontrolünde, bulunduğu ortamdan alınarak kısırlaştırma yapılıp kayıt altına alındıktan sonra tekrar kendi ortamlarına bırakılıyor. Sokaklarda başıboş olarak dolaşan köpeklerin gözetim altına alınması adına faaliyetlerini sürdüren Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veterinerlik Hizmetlerine bağlı köpek çiftliği, özellikle tehlike arz eden hayvanların bakımlarının yapılmasına özen gösteriyor. Sokaktan toplanarak kısırlaştırma operasyonun ardından kulağına küpe takılmak suretiyle kayıt altına alınan köpekler için, köpek sahibi olmak isteyenlere de sahiplendirme konusunda yardımcı olunuyor. Körfez ilçelerinde tek olan Burhaniye Belediyesi Hayvan barınağı 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve ilgili yönetmeliğin belediyelere yüklediği sorumluluk çerçevesinde Burhaniye Belediyesinin yıllardır belediyeye ait köpek çiftliğinde yürütülen çalışmalar takdir toplarken sokak hayvanları en iyi koşullarda bakılmaya devam ediyor.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.