" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

CHP 92 YAŞINDA

CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, CHP’nin kuruluşunun 92. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Enligün, son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunu ve CHP’nin kuruluşunu buruk bir şekilde kutladıklarını söyledi.   Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 92. Yıldönümü nedeniyle CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün bir açıklama yaptı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, […]

CHP 92 YAŞINDA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, CHP’nin kuruluşunun 92. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Enligün, son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunu ve CHP’nin kuruluşunu buruk bir şekilde kutladıklarını söyledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 92. Yıldönümü nedeniyle CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün bir açıklama yaptı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katıldığı açıklamada İlçe Başkanı Enver Enligün, son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunu ve CHP’nin kuruluşunu buruk bir şekilde kutladıklarını söyledi. CHP İlçe Başkanı Enligün açıklamasında; “Bugün çok önemli bir gündür.  93 yıl önce içinde yaşadığımız güzel Edremit’imizin düşman işgalinden kurtuluşunu kutluyoruz. Aynı zamanda dünyada eşi bulunmayan büyük partimiz CHP’nin kuruluşunun 92. yıl dönümünü de kutluyoruz. Partimizin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz. Atamızın söylediği şu cümleyi aklımızdan hiç çıkarmamalıyız.“Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisidir. ”son günlerde artan terör olaylarında kaybettiğimiz Dağlıca’daki şehit askerlerimiz, Iğdır’daki şehit polislerimiz ve diğer yerlerde şehit düşen tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine ve tüm vatandaşlarımıza sabırlar diliyoruz. Partimizin kurucusu yüce Atatürk’ün “Yurt’ta Sulh Dünyada Sulh” öğretisinden asla vaz geçmeyeceğimiz konusunda söz vermek istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan tüm insanların kardeşçe yaşamasını ve birbirlerine gülen yüzlerle bakmasını diliyoruz. Son günlerde yaşanan terör olaylarını bir kez daha şiddetle kınıyoruz. Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Arap’ı, Çerkez’i ile Alevi’si Sünni’si, Gayrimüslimleri beraberce ve kardeşçe yaşamak istediğimizi bir kez daha haykırmak istiyoruz. Ayrıca, basına yönelik baskıları da kınadığımızı belirtmek istiyoruz. Hürriyet ve Sabah gazetelerine yapılan olayları kınamakla birlikte, bazı basın mensuplarının olayları kaşımasını da kınıyoruz. Yaşanan tüm bu olayların sorumlularının er geç tarafsız ve adil mahkemelerde de yargılanması gerektiği inancıyla, bir kez daha Edremit’imizin kurtuluşunu ve partimizin kuruluşunu burukta olsa kutluyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyorum” dedi. .

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.