" />
USD
3,6769
EURO
4,3267
ALTIN
151,4390

CHP’NİN 92. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Cumhuriyet Halk Partisinin 92.kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Küçükkuyu’da da kutlandı. Tören saat 12.00 da Liman içindeki Atatürk Anıtına CHP Belde teşkilatı tarafından çelenk konulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra tören sona erdi. CHP Küçükkuyu Belde Başkanı Selçuk Şahin gazetemize yaptığı açıklamada” 9 Eylül 1923’te ’Halk Fıkrası’ adıyla kurulan […]

CHP’NİN 92. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhuriyet Halk Partisinin 92.kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Küçükkuyu’da da kutlandı.

Tören saat 12.00 da Liman içindeki Atatürk Anıtına CHP Belde teşkilatı tarafından çelenk konulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra tören sona erdi. CHP Küçükkuyu Belde Başkanı Selçuk Şahin gazetemize yaptığı açıklamada”

9 Eylül 1923’te ’Halk Fıkrası’ adıyla kurulan partimiz 1924 yılında ’Cumhuriyet Halk Fırkası’ 1935 yılında da ’CHP’ adını almıştır. Günümüze kadar gelen süreçte devlet partisinden halkın partisine düzen partisinden değişim partisine dönüşerek sol yelpaze içinde emeği savunan parti olmuştur. Mustafa Kemal’in önderliğinde emperyalizme karşı ilk galibiyeti alan Türk toplumu asıl savaşını geri kalmışlığa ve karanlığa karşı vermiştir.” Dedi. Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’ın da katıldığı kutlamaya kalabalık bir partili grubu da iştirak etti.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.