ÖZGECAN ASLAN İSMİ BURHANİYE’DE YAŞAYACAK

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ÖZGECAN ASLAN İSMİ BURHANİYE’DE YAŞAYACAK

Kent genelinde yeni sosyal alanlar oluşturmaya devam eden Burhaniye Belediyesi Geriş Mahallesinde yapımına başladığı yeni parka Özgecan Aslan ismini verdi.

Geçtiğimiz Şubat ayında evine gitmek üzere Mersin Tarsus’ta bindiği minibüste vahşice öldürülen ve davasının hala devam ettiği genç Özgecan Aslan Burhaniye Belediyesi tarafından unutulmadı. Ölümü ülkede büyük ses getiren ve kadına şiddet ve istismarın sembolü haline gelen Özgecan Aslan ismi Burhaniye Belediyesi meclisince de onaylanarak yapılacak olan yeni bir parka verilmesi kararı çıkmıştı. Burhaniye Belediyesi Park Bahçeler birimince Geriş Mahallesi Yılmaz Akpınar Bulvarı’nda yapımına yeni başlanan parka ise Özgecan Aslan adı verildi. Park düzenleme işlerinin hızla devam ettiği alanda yeşil alan düzenlemesi, oturma alanları, çocuk oyun grubu koyularak çevre düzenlemesi ile mahalle halkı için yeni bir alan oluşturuluyor. Parke taş işlerinin devam ettiği parkta çocuk oyun gurubu için kauçuk zemin çalışmaları da bir yandan devam ediyor.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.