" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

SIR MOTEL CAMPİNG EKMOK 4. GELENEKSEL YAZA VEDA FESTİVALİ’NE YİNE KAPILARIN AÇTI

Edremit Körfezi’nin örnek ve gurur kaynağı Edremit Körfezi Motorsiklet Kulübü,”4. Geleneksel Yaza Veda Festivali” Cuma günü (yarın) yine Körfez’in örnek işletmelerinden Sır Motel Camping alanında başlıyor.   Bu yıl 4.’sü gerçekleşecek olan 11-13 Eylül tarihleri arasında ki festivalin pek çok ilin motor kulüpleri tarafından heyecanla beklendiğini söyleyen EKMOK başkanı Nuri KESİM festival programının Cuma günü […]

SIR MOTEL CAMPİNG EKMOK 4. GELENEKSEL YAZA VEDA FESTİVALİ’NE YİNE KAPILARIN AÇTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

Edremit Körfezi’nin örnek ve gurur kaynağı Edremit Körfezi Motorsiklet Kulübü,”4. Geleneksel Yaza Veda Festivali” Cuma günü (yarın) yine Körfez’in örnek işletmelerinden Sır Motel Camping alanında başlıyor.

 

Bu yıl 4.’sü gerçekleşecek olan 11-13 Eylül tarihleri arasında ki festivalin pek çok ilin motor kulüpleri tarafından heyecanla beklendiğini söyleyen EKMOK başkanı Nuri KESİM festival programının Cuma günü Şehitleri Anma ve Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması, açılış konuşmasının yapılmasının ardından, gün içerisinde plaj voleybolu turnuvası, akşam hediye çekilişleri, İda’nın Efeleri Halk Oyunları Grubu’nun gösterisi ve Berkant & Sarrafis müzik grubunun Latin ve Yunan müziği konseri ile devam edeceğini, Cumartesi günü Şehitlerimize saygı ve anma korteji, plaj voleybolu turnuvasının finali ve ödül töreni, hediye çekilişleri, festivale katılan misafir motorsiklet kulübü başkanlarına plaket sunumu, çeşitli animasyonlar ve müzik dinletileriyle devam edeceğini belirtti.

 

Başkan Nuri KESİM kendilerine 3. kez kucak açarak maddi manevi destek olan Sır Motel işletmecileri İlhan, Nurettin ve Nami beylere ve de ”Destek olan herkese sonsuz teşekkür ederiz” dedi.

 

Bu arada Sır Motel’in gedikli aşçısı Salih usta da festival için değişik tatlar yanında ”festival Köftesi” ”Festival Çorbası” konuklarına tattırmak için şimdiden kollarını sıvadı.

 

 

 

GÜRE İSKELESİNİN DOYUMSUZ TATLARI

 

BUĞRA’NIN NEFİS DONDURMA ÇEŞİTLERİ – LEYLA ANNENİN ÇİĞ BÖREĞİ

 

 

Güre İskelesi’de bizim gözdelerimizden. Hele bu yaz sezonu kendini daha bir yenileyerek harika bir tatil beldesi oldu. İskele de ki çeşitli mekanlar tertemiz, fiyatları makul, insanı cezbediyor. Ben buralardan başka yerlere tatile gidenlere şaşıyorum. Çoğu gittiklerine pişman oluyor ya. Su yok, fiyatlar uçuk, havası buralara hiç benzemez. Neyse, nerelere geldik. Yine ne demişiz.

 

Leyla annenin kızıyla birlikte yaptığı çiğ börekler. Şimdiye kadar yemediyseniz mutlaka tadın. Üstüne de Buğra’nın çeşit çeşit organik nefis tatlarda ki dondurmasını yiyin. Mideniz bayram etsin. Birde Güre’nin doğal suyunu içip, mis gibi havasını ciğerlerinize çekin.

 

Artık saat 24:00’a kadarda belediye otobüslerimiz sefer yapıyor. Tatil rehberi gibi olduk değil mi?

 

 

 

GÜRE’NN GÖZDE MEKANI MAKS BİSTRO

 

Sezon başıydı. Güre iskelesinde Maks Bistro’ya gitmiş, otantik havasını, müşteriye hizmetlerini çok beğendiğimi yazmıştım.

 

Geçenlerde yine gittik. Bu kez bizi çok güzel genç bir bayan karşıladı. Oranın işletmecisiymiş, Sezen hanım. Tanıştık. Kışında kapalı mekan olarak hizmet vereceklermiş. ”Bundan böyle hep buraya geleceksiniz. Sizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız” diyorlar. Bende memnun oldum. Kışın günlerini orada değerlendirmek güzel olacak.

 

 

BOZCAADA BAĞ BOZUMU FESTİVALİ’NDE KAYMAKAM ABBAS YEŞİLKUŞ’LA BAĞ BOZDUK

 

Artık kendimizi aştık. Hızımızı alamadık. Oğlumla Bozcaada Bağbozumu Festivali’ne katıldık.

 

Rahmetli babam Edremit’e tayinle geldiğinde evimizin bahçesine Bozcaada Çavuş Üzümü asmasından getirtip ektirmiş. İnce kabuklu, tek çekirdekli. Çocukluğumuzda asmamızda ki salkımlar kocaman olurdu. Rahmetli anacığım konu komşuya dağıtırdı. Şimdilerde artık bakımsız kaldığından ürün de veremiyor.

 

Evet, oğlumla gidelim hem festivali görelim hemde çavuş üzümü yiyelim dedik. Ama zamanı geçmiş. Üzüm satan Nurcan hanım ”Ben sana tadımlık getiririm, üzülme” dedi. Bir poşet dolusu getirmiş.  Ne kadar ısrar ettiysek para kabul ettiremedik. ”Kısmet olursa Ağustos’ta gelin beraber bağ bozalım” dedi. Yani Bozcaada’da bir dostumuz oldu.

 

Gelelim festivale. Cahit başkanımın selam gönderdiği Talay Şarapları’nın sahibi Ahmet TALAY, müdür Sefer bey nezaretinde bizi bağ bozumuna yolladı. Traktörlerle gittik. Çok eğlenceli. Ada’nın yeni Kaymakam’ı (3 hafta olmuş) Abbas YEŞİLKUŞ. Traktörde yol arkadaşlığı yaptık. Adana’lı. Bende ”Mersin’de oğlum Adli Tıp okudu, Adana’da staj yaptı” diyince ”Tevekkeli, kan çekti galiba” dedi. Dost olduk. O da bizi tekrar Ada’ya bekliyor.

 

İlk görevini Balıkesir’de yapmış. Körfez’i ve gazetemizi iyi biliyor. ”Yazılarını bundan böyle takip edeceğim” dedi. Henüz çok genç. 30’lu yaşlarda tahminim.

 

Bu arada Bozcaada kendini aşmış. Bakımsız tek bir yapı bile yok. Hayran olduk. Tipik Rum evleri, her yer tertemiz. Belediye Başkanı Doktor Hakan CANYILMAZ’ı kutlamak lazım.

 

Ben daha önce gittiğimde 2 sokak ve 1 kale olarak tanıdığım bu şirin adayı malesef hiç gezmemişim. Bu kez oğlum beni gezdirdi. Girmediğimiz sokak basmadığımız parke taşı kalmadı. Gündüz yarı, gece ayrı.  Gez gez bitiremedik. Muhteşem. Tabii benim ki gibi bir rehberiniz olmalı yanınızda.

 

Deniz’ime buradan çok teşekkür ediyor, çok öpüyorum.

Feribotumuzun kalkacağı saatlerde ünlü ressam Ersin Burak’ın dün ve bugün Bozcaada resim sergisi açılışı vardı on dakika gezebildik. Hayran kaldık

 

 

ED-BEL GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM YAKIN

 

Evet, bu üçlü her zaman benim köşemin gündemindedir. Doğru dürüst çalışan örnek işletmeler. Ve örnek genel müdür.

 

Duayen gazeteci ağabeyimizde  aynı düşünce de olmalı ki aynı konu ve kişileri zaman zaman köşelerimizde arka arkaya gündeme getiriyoruz, hoş oluyor.

 

Benim okuyucularım çok dikkatli. Gözlerinden bir şey kaçmıyor. Ben hiç fark etmemişim. Onlardan duyuyorum. Yolda sokakta önüme geçip düşüncelerini söylüyorlar. Ne demişler; okuyucu her zaman haklıdır.

 

 

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

 

MİLLETİMİZN BAŞI SAĞOLSUN

9 EYLÜL EDREMİT’İMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 93. YILI KUTLU OLSUN

TÜRKAN ÖZDEMİR VURAL

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.